Дома Психолошки совети Исфрлете ги од вашиот живот што е можно поскоро: Четири непогрешливи знаци...

Исфрлете ги од вашиот живот што е можно поскоро: Четири непогрешливи знаци дека некој ви ЉУБОМОРИ, љубомората е се поприсутна

373
0

Исфрлете ги од вашиот живот што е можно поскоро: Четири непогрешливи знаци дека некој ви ЉУБОМОРИ, љубомората е се поприсутна

Последното нешто што сакате е да бидете опкружени со лажни пријатели

Љубомората ретко води до нешто позитивно и затоа е важно навреме да го препознаете ваквото однесување кај вашиот партнер или некој од вашите пријатели .

Иако имаме тенденција да ја разубавуваме реалноста во некои случаи, треба да бидеме искрени со себе и да разбереме дека љубомората навистина постои.

Експертите наведуваат четири сигурни знаци дека некој е љубоморен на вас.

Параноја: причина, симптоми и третман на прекумерно сомневање, љубомора и страв

Секогаш укажува на вашите грешки
Секогаш се труди на сите да им ги открие грешките што сте ги направиле. Вашите неуспеси му дозволуваат да почувствува илузија на супериорност над вас. Тој ужива да ве гледа надолу, дури и ако тоа е само за момент.

Тој намерно ви дава лош совет
Оваа личност е во состојба намерно да ви даде лош совет за да уживате во начинот на кој не успевате да направите нешто. Неговата (или нејзината) цел е да ве згреши, па ако има можност да ве одведе на погрешен пат, задолжително искористете ја шансата.


Се преправа дека ти е пријател
Тој се преправа дека е ваш пријател , но зад вашиот грб зборува лошо за вас, ве навредува, ги открива вашите тајни, им кажува на другите за грешките што ги правите или за проблемите што ги имате. Изгледа дека е задоволен кога сте вознемирени за нешто, загрижени, кога не ви оди добро…

Тој ги истакнува своите достигнувања
Кога сте во исто друштво, тој на секој начин се обидува да го привлече вниманието кон себе, зборувајќи за своите достигнувања. Ова е најочигледно ако луѓето зборуваат за вас, тогаш тие се обидуваат да го контролираат разговорот и на секој начин да го свртат разговорот кон себе.

Претходна објаваПрвиот десерт на светот: Ви требаат само две состојки и има фантастичен вкус (РЕЦЕПТ)
Следна објаваНајдобрите филмови на Нетфликс во 2023 година

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име