Дома Life Има трик: Натерајте некој да се заљуби во вас

Има трик: Натерајте некој да се заљуби во вас

398
0

Има трик: Натерајте некој да се заљуби во вас

Љубовта е природен феномен. Колку и да сакаме, не можеме да заповедаме, бараме или да ја одземеме љубовта, како што можеме да им заповедаме на Месечината и ѕвездите, дождот и ветерот да се појават и исчезнат по наша волја.

Тоа е уникатно чувство и затоа дефиницијата за љубов, за секој поединец, е различна.

ЉУБОВНИ СОВЕТИ ЗА ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ! Раковите треба повеќе да му веруваат на партнерот, а Водолиите да не се преправаат дека се сезнајни!

Психологот Зек Рубин верува дека романтичната љубов се состои од грижа, интимност и посветеност. А дали некогаш сте размислувале дали е можно некого да „натерате“ да се заљуби во вас?

Постои формула

На повеќето луѓе им е познато чувството на невозвратена љубов, всушност повеќе заљубување во некого. Тоа е моментот кога размислуваме зошто не се чувствуваме исто во истиот момент. Значи, дали е можно таа личност во која сте заљубени да се заљуби во вас?


Клиничкиот психолог Боби Вегнер вели за Mind Body Green дека присуството на привлечност, страст и приврзаност може да ги натера луѓето да се заљубат.

  • Привлечноста е: љубопитност, интерес или сочувство за некого – објаснува таа, пренесува „The List“.

Иако овие елементи играат улога во тоа таа личност да се заљуби во вас, важно е да не се преоптоварувате, се треба да си дојде природно. Еве неколку начини на кои можете да „помогнете“ на некој да се заљуби во вас.

Комбинација на однесувања

Постои комбинација на однесувања кои експертите ги препорачуваат за да ви помогнат да ја свртете вагата во ваша корист во вашата потрага по љубов. Авторот и експерт за човечко однесување Дејвид Либерман се осврнува на „законот на недостигот“. Исто така, постои дефинитивна придобивка да се биде помалку достапен од време на време.

Одржувањето контакт со очите со личноста, покажувањето на вашата ранлива страна, изразувањето интерес за поддршка на нивните соништа се сите предлози за потенцијално да си дадете шанса за љубов.

Бидете особено заинтересирани за приказните, поставувајте прашања и одговарајте внимателно. Насмевката и честото допирање на личноста исто така може да ви помогне, но без да претерувате.

Претходна објаваЛекарите тврдат: Ја јадеме секој ден, а лоша е за зглобовите, кожата и шеќерот
Следна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 13 МАРТ! Овните се особено привлечни денес, Скорпиите ги следи неочекувана парична добивка!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име