Дома Life ИЗЕДЕТЕ САМО 3/4 ЛАЖИЧКА ОД ОВАА СМЕСА ВЕЧЕРВА ПРЕД СПИЕЊЕ: Ќе спиете...

ИЗЕДЕТЕ САМО 3/4 ЛАЖИЧКА ОД ОВАА СМЕСА ВЕЧЕРВА ПРЕД СПИЕЊЕ: Ќе спиете како бебе, а наутро ќе се чувствувате ПООДМОРНО од било кога

591
0

ИЗЕДЕТЕ САМО 3/4 ЛАЖИЧКА ОД ОВАА СМЕСА ВЕЧЕРВА ПРЕД СПИЕЊЕ: Ќе спиете како бебе, а наутро ќе се чувствувате ПООДМОРНО од било кога

Ви претставуваме ефикасен природен лек кој има извонредни ефекти на сонот. Со негова помош ќе избегнете конзумирање на разни лекови против несоница.

Дали спиењето на стомак е лошо за нашето тело?

Состојки и подготовка:
1 лажичка хималајска сол

5 лажички суров мед

Се што треба да направите е добро да ги измешате состојките и да ја истурите смесата во стаклен сад и да го затворите со капак.

Начин на примена:
Секоја вечер, пред спиење, земајте половина или 3/4 лажичка од смесата. Чувајте го под јазикот и ќе ја забрза апсорпцијата. Доколку сакате, можете да го додадете во чаша топла вода и да го пиете како чај.

Изненадувачкиот ефект на овој лек може да се припише на својствата на хималајската розова сол, која содржи 84 есенцијални минерали. Оваа неверојатна природна сол го регулира нивото на серотонин и мелатонин во телото, што обезбедува здрав сон, а исто така го намалува крвниот притисок, за разлика од конвенционалната сол. Медот содржи гликоза, која на клетките на телото им ја дава потребната енергија за новиот ден и му помага на телото да се опорави од претходниот ден.

Претходна објаваЧоколаден куглоф со портокал
Следна објаваГерманскиот ДОКТОР Ридигер Далке откри зошто му скока притисокот

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име