Дома Твој Готвач Зима со зачинета манџа од кисела зелка

Зима со зачинета манџа од кисела зелка

387
0

Ова јадење е совршена комбинација на пикантност која доаѓа од кисела зелка, а вкусовите на чадената сланина, аромата на слатката пиперка и лековитите својства на сите растителни намирници се хармонично испреплетени.

Манџата од кисела зелка е едно од најдобрите обилни зимски јадења , а потекнува од Источна Европа. Покрај совршената мешавина на пикантност која доаѓа од домашната кисела зелка, таа хармонично ги проникнува и вкусовите на чадената сланина, аромата на слатката пиперка и лековитите својства на сите растителни состојки кои можете да изберете да ги ставите во оваа манџа.


Состојки (за 4 лица):

400 гр свинско филе без коски
100 гр чадена сланина
3 лажички путер
500 гр компири
1 морков
3 главици кромид
1 црвена пиперка
900 гр исечкана кисела зелка
сол и црн пипер
мелен пипер
1-2 лажици разни зачини

Подготовка:

Месото измијте го и исушете го, па исто како и сланината исечкајте го на коцки и пропржете ги во 2 лажички путер. Излупете ги компирите и морковите, излупете 1 кромид, исчистете ја пиперката и исечете сè на коцки, измешајте со зелката во месото и пропржете. Додадете 1 литар вода, разни зачини, мелена пиперка и бибер. Оставете да зоврие, покријте и варете на тивок оган 50-60 минути.

Преостанатиот кромид излупете го и исечете го на тенки прстени, пропржете го во преостанатиот путер и посипете го врз чорбата пред послужување.

Претходна објаваНиту дебелите луѓе, ниту дијабетичарите не треба да избегнуваат компири
Следна објаваЕнуреза кај деца (ноќно мокрење)

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име