Дома Живот Здраво слабеење од само три состојки

Здраво слабеење од само три состојки

1351
0

Вашиот метаболизам ќе работи пет пати побрзо ако го вклучите ова во вашата дневна рутина

Овој пијалок е првенствено богат со витамини и му помага на целиот организам да функционира најдобро.
Висок процент на квалитетни протеини, за само две лажички чиа семе ќе внесете само 140 калории или дури четири грама протеини и дванаесет сложени јаглехидрати и единаесет грама влакна, кои се сите важни за вашето варење.

Неопходно е:

Лимон,
чија,
мед

За ова, само треба да потопите две лажички чиа семе еден час во вода, а потоа да додадете една лажичка мед. На крајот, додадете сок од лимон и дополнете ја чашата со вода.

Најдобро е да се пие пред појадок, а можеби и после полесен појадок.

Најважно е да ја прилагодите исхраната и да ги зајакнете протеините. Обидете се да го намалите внесот на шеќер или барем да го ограничите на две кафени лажички дневно.

Претходна објаваПравославните верници денес го слават Благовец…
Следна објаваСветски ден на здравјето – 7 април

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име