Дома Твој Готвач Здрави палачинки со само 2 состојки: Задоволство за целото семејство

Здрави палачинки со само 2 состојки: Задоволство за целото семејство

245
0

Омилените палачинки може да се направат во многу поздрава варијанта со само две состојки.

Еве како да ги подготвите овие палачинки кои ќе ги сака целото семејство.

Состојки:
1 цело јајце,
2 белки,
1 банана

Подготовка:
Излупете ја бананата и изгмечете ја со вилушка. Додадете ги јајцата и белките и мешајте додека не добиете еднолична смеса. Печете како класични палачинки. Од оваа количина ќе се направат 2-3 палачинки.

Можете да ги послужите со мед, коцка путер и бобинки.

Претходна објаваНаправете го тестот и дознајте – дали сте под стрес?
Следна објаваСовршен прилог: Пире од грашок

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име