Дома Health ЗА 15 ДЕНА И ДО 5 КГ ПОМАЛКУ! Искористете го вишокот јајца...

ЗА 15 ДЕНА И ДО 5 КГ ПОМАЛКУ! Искористете го вишокот јајца по Велигден за популарно мени за исхрана

474
0

ЗА 15 ДЕНА И ДО 5 КГ ПОМАЛКУ! Искористете го вишокот јајца по Велигден за популарно мени за исхрана

Доколку имате добра здравствена состојба, јајцата не ви пречат, а би сакале да ослабнете неколку килограми, вистинско време е да започнете диета по велигденските празници.

Според нашата мини-анкета, половина од жените најбрзо губат килограми секоја година веднаш по Велигден , а тоа е држејќи се до диета која вклучува варени јајца, бидејќи по празникот секогаш има остатоци.

ПАЛЕНТА ДИЕТА ТРАЕ САМО 4 ДЕНА А КИЛОГРАМИТЕ СЕ ТОПАТ ЛЕСНО: Никогаш нема да бидете гладни, еве ја тајната


Јајцата содржат многу протеини, витамини и минерали кои телото ги снабдува. Лесно се вари, а помагаат во исфрлањето на токсините од телото и долго време сити.

Некои луѓе оваа диета ја нарекуваат диета со цитрус затоа што секој ден се јадат и портокали, кои се покажаа како многу успешни во забрзувањето на метаболизмот и согорувањето на масните наслаги.

Додека сте на оваа диета, важно е да пиете многу вода бидејќи ќе му помогне на телото брзо да ги исчисти токсините. Трае 15 дена, менито се повторува на секои пет дена, а со оглед на тоа што се смета за рестриктивно, се препорачува после секои пет дена да останете без диета најмалку два дена, но да јадете умерено и да продолжите. Диетата два дена подоцна. Забранети се сокови, алкохол, шеќер и сол.


Оние кои го пробале, во зависност од возраста и навиките, тврдат дека губат три до пет килограми.

Појадокот е ист секој ден: портокал, две двопек, шолја чај или кафе без шеќер

1 ден
Ручек: портокал, варено јајце, чаша кисело млеко
Вечера: два домати, две варени јајца, половина главица зелена салата

2-ри ден
Ручек: портокал, варено јајце, чаша кисело млеко, шолја чај или кафе
Вечера: 125 гр варено говедско месо, домат, портокал, две двопек

3-ти ден
Ручек: портокал, варено јајце, кисело млеко, главица зелена салата
Вечера: 125 гр варено говедско месо, домат, портокал, шолја кафе или чај

4-ти ден
Ручек: 125 гр младо сирење, портокал, двопек
печена вечера: 125 гр пржено говедско месо, два домати, јаболко, двопек

5-ти ден
Ручек: 200 гр варено пилешко, домат, двопек
Вечера: 500 гр варен зеленчук (морков, карфиол), јајце


Инструкции и правила:
Вареното месо и зеленчукот можете да го зачините со билни зачини.Не
пијте алкохол. Можете да јадете топла или ладна храна, но во одредено време со пауза од три часа помеѓу оброците

Претходна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК, 18 АПРИЛ! Луѓето лесно се заљубуваат во Близнаци, одличен ден за кариера за Девиците!
Следна објаваПодобро од купено во продавница: Еве како да направите киндер пингвин

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име