Дома Ментална гимнастика Загатка: Секој 100-ти човек на сликата може да види тројца пациенти…

Загатка: Секој 100-ти човек на сликата може да види тројца пациенти…

159
0

Можете ли да ги најдете трите лица на пациентите на оваа слика?


Оптичките илузии се вистинска гимнастика за окото и мозокот, и иако има такви кои повеќето ги решаваат на прв поглед, другите сепак се малку потешки за решавање.


Ова е случај и со овој цртеж од 19 век, на кој само еден процент од луѓето успеваат да забележат тројца пациенти погодени од жолта треска.


Дали успеавте да ја решите сложувалката?

Погледнете го решението…

Претходна објаваРодители, санкајте се со вашите деца: 5 феноменални причини!
Следна објава21 февруари: Меѓународен ден на мајчиниот јазик…

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име