Дома Ментална гимнастика Загатка: Кој број треба да биде на местото на прашалникот?

Загатка: Кој број треба да биде на местото на прашалникот?

460
0

Можете ли да ја решите задачата од сликата?

Освен што е извор на забава, решавањето загатки и загатки има и голем број на придобивки. Решавањето загатки и мозочните задачи ја зајакнува врската помеѓу мозочните клетки, што помага да се подобри меморијата.

Логичките игри го тренираат вашиот мозок да гледа различни пристапи кон проблемите. И последно, но не и најмалку важно, визуелните загатки помагаат да ги тренирате мускулите на очите.

Вашата задача денес е многу тешка. Имено, вашата задача е добро да ја погледнете оваа фотографија и да заклучите кој број треба да стои наместо прашалникот?

Запомнете дека деталите се многу важни за да се донесе заклучок и да се реши оваа загатка. Добро анализирајте ја сликата пред да одговорите на прашањето.


Погледнете го решението за да се уверите…

Претходна објаваНајдобрите рецепти од само две состојки
Следна објаваГи правиме СЕКОЕ УТРО: Овие ГРЕШКИ при будењето влијаат на расположението

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име