Дома Ментална гимнастика Загатка: Колку тигри можете да најдете на фотографијата? Решението е во самиот...

Загатка: Колку тигри можете да најдете на фотографијата? Решението е во самиот линк…

283
0

Колку тигри гледате на сликата?

Забавувајте се со една загатка што е еден вид тест за можноста за перцепирање. Имено, задачата е да ги пронајдете сите тигри на сликата за што е можно помалку време.

Колку се на број?

Дали ги видовте сите?

Погледнете го решението подолу…

Претходна објаваВода со лимон или оцет? Што е поздраво да се пие на празен стомак?
Следна објаваЗемјата што никогаш не престанува да нè фасцинира Исланд…

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име