Дома Care and beauty ЕДНОСТАВНО И ЕВТИНО, НО НАВИСТИНА ПОМАГА: Маската од ориз го чисти и...

ЕДНОСТАВНО И ЕВТИНО, НО НАВИСТИНА ПОМАГА: Маската од ориз го чисти и хидрира вашето лице!

237
0


Оваа маска помага да се врати сјајот на кожата, да се затегне и да имате сјаен тен.

„ПЕГЛА“ И СПРЕЧУВА БРЧКИ, КОЖАТА Е КАКО НОВА: Маска со само 2 состојки – оваа храна прави чуда за лицет

Постапка:

Во блендер ставете две лажици ориз и мешајте додека не добиете прашок.

Две лажици од добиениот прав измешајте ги со една лажичка урда (може да користите грчки јогурт наместо урда) и одозгора додадете една лажичка куркума.

Нанесете ја маската на лицето и измијте ја со млака вода по 20 минути.

Претходна објаваВО АПРИЛ И МАЈ Е НЕГОВОТО ВРЕМЕ: Домашен сируп од глуварче, лековита суперхрана за која не треба да потрошите ни денар
Следна објаваГо крева ИМУНИТЕТОТ, го намалува холестеролот и шеќерот

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име