Дома Health Дури и лекарите се колнат во овој напиток

Дури и лекарите се колнат во овој напиток

802
0

Дури и лекарите се колнат во овој напиток

7 дена, еднаш месечно, секое утро пијте лук и вода. Направете го тоа ваша здрава навика.

Лабораториските студии од Универзитетот во Манчестер покажаа дека суровиот лук ги убива бактериите, ги намалува липидите во крвта и потенцијално го намалува крвниот притисок.

Некои студии исто така покажаа дека лукот може да го стимулира имунолошкиот систем да го прочисти телото.

7 дена, еднаш месечно, секое утро пијте лук и вода. Направете го тоа ваша здрава навика.

Кога е вистинското време за пиење вода со лук?

Пред патување за посилен имунитет

2.Кога телото треба да се исчисти од токсините

3.На првиот знак на настинка

Состојки: 8 чешниња лук; 1 литар вода.

Подготовка:

Исчистете го лукот и исечете го секое чешне на половина. Исплакнете го ченот под млаз вода, а потоа ставете го во тегла. Истурете литар вода и затворете ја теглата. Оставете го во фрижидер еден час пред употреба.

Начин на употреба: Измешајте 1/4 чаша вода со кромид со 1 чаша обична вода.

Народен лек кој го намалува притисокот ВО МОМЕНТ

ДЕН 1:Пијте ја оваа доза на секој час и половина во текот на денот.

ДЕН 2: Пијте вода со лук на секои два часа или најмалку три пати на ден.

Во наредните денови пијте вода со лук неколку пати на ден.

Четвртиот ден задолжително направете нова доза која ќе ја користите следните три дена. Секогаш чувајте ја водата со лук во фрижидер.

Претходна објаваНароден лек кој го намалува притисокот ВО МОМЕНТ
Следна објаваХрана која ги ПОДОБРУВА ЦРЕВАТА

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име