Дома Интересно Домашно милениче кое ќе ви го разубави денот: Кучето Chowder потсетува на...

Домашно милениче кое ќе ви го разубави денот: Кучето Chowder потсетува на плишано мече (фото)

564
0

Кучето Chowder Chow Chow стана популарно поради својот специфичен изглед и авантурите, го следат повеќе од 380 илјади луѓе на Инстаграм.

Чаудер живее на Филипините, има седум години и тежи околу 20 килограми. Има изразено дебело крзно, голема муцка и буцкасти образи и наликува на големо плишано мече.

„Создадовме профил за да им покажеме на луѓето колку е сладок и симпатичен Чаудер и се чини дека сите го делат нашето мислење“, рече неговиот сопственик, кој одби да го открие својот идентитет.

Кога не е фотографиран, Чаудер ужива да јаде, да спие и да ги гледа луѓето од прозорецот. Сака и да шета низ трговскиот центар (на Филипините им е дозволено да влезат таму на домашни миленици).
„Многу луѓе ми се јавуваат да кажат дека видеото на Chowder им го подобрило денот. Многу ми е драго што моето милениче може да ги расположи“, додаде тој.

Извор: Instagram / chowderthebeardog

Претходна објаваМаслинките прават чуда, конзумирајте ги почесто…
Следна објава10 интересни факти за човечкото тело кои можеби не сте ги знаеле

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име