Дома Your Chef ДОМАШНИ ИНТЕГРАЛНИ КРЕКЕРИ СО СУСАМ, ЛЕН И РУЗМАРИН

ДОМАШНИ ИНТЕГРАЛНИ КРЕКЕРИ СО СУСАМ, ЛЕН И РУЗМАРИН

329
0

ДОМАШНИ ИНТЕГРАЛНИ КРЕКЕРИ СО СУСАМ, ЛЕН И РУЗМАРИН

Солени, вкусни, ароматични крекери кои крцкаат под забите и се топат во устата, а се подготвуваат набрзина. Можете да ги јадете без каење бидејќи се без маснотии, шеќер и други адитиви.

Состојки:

200 гр интегрално брашно

3 супени лажици сусам

3 лажици ленено семе

1 гранче рузмарин, сецкан (или сушен, околу 1 лажичка)

60 гр путер на собна температура

100 мл вода

1 лажичка сол

7 здрави грицки

Подготовка:

Загрејте ја рерната на 200 степени, а тавата обложете ја со хартија за печење.
Замесете тесто од сите состојки.
На набрашнета површина расукајте ја со дебелина приближно 3 мм. Исечете ги на формите што ги сакате и ставете ги во тавче.
Печете 15-20 минути, само додека не почнат лесно да потемнуваат.
Се ладат и се чуваат во лимена кутија

Претходна објаваНе ви треба салон за убавина: Подмладете се со природна МАСКА за лице која ГО ЕЛИМИНИРА заморот и стресот
Следна објаваВашата сродна душа мора да ги има овие 9 особини

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име