Дома Нега и убавина Домашен третман за проблем со брчките

Домашен третман за проблем со брчките

765
0

Доколку имате проблем со брчките, постои домашен третман после кој за 12 дена можете да ги видите првите резултати.

Тајната е во лененото семе, кое со своите лековити својства придонесува за подобрување на вашето поткожно ткиво, ги подмладува масните клетки и го враќа тој младешки изглед во пределот околу образите, особено во чувствителните области на кожата околу очите, каде што кожата е најтенка и склони кон брчки.

Во сад ставете една лажица ленено семе и прелијте ја со третина од шолја врела вода, протресете неколку минути и потоа покријте ја со салфетка и оставете да отстои до вечера.

Исцедете ја смесата таа вечер. Користете гелирана водена маса во која останало ленено семе. Нанесете го овој раствор од ленено семе на исчистеното лице и врат со стапчиња за уши.

Не треба да се грижите за избегнување на пределот околу очите, слободно нанесете го растворот и таму. Кога маската ќе се исуши на лицето, нанесете ја повторно. Повторете ја оваа постапка пет пати.

Овие семе е исто така многу лековито и треба да бидат вклучени во исхраната.

Зошто сите тие помагаат?

Тие придонесуваат за губење на тежината
Го намалуваат нивото на холестерол во крвта
Го намалуваат крвниот притисок
Тие го контролираат нивото на шеќер во крвта
Тоа е добро за здравјето на срцето

Претходна објаваСедум знаци дека вашето тело има недостаток на витамин Б12
Следна објаваОвој сок го забрзува метаболизмот, ја регулира работата на цревата, ги топи килограмите

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име