Дома Your Chef ДОМАШЕН ПУДИНГ ОД БАНАНА! Десерт од неколку состојки подготвен за кратко време!

ДОМАШЕН ПУДИНГ ОД БАНАНА! Десерт од неколку состојки подготвен за кратко време!

313
0

ДОМАШЕН ПУДИНГ ОД БАНАНА! Десерт од неколку состојки подготвен за кратко време!

Дали барате совршен десерт во кој ќе уживаат и децата и возрасните? Одговорот е домашен пудинг од ванила со банана…

Компоненти:
три јајца
шолја шеќер
шолја млеко
четири банани
лажичка екстракт од ванила

Смути од банана и овесна каша


Подготвува:

Јајцата се матат со шеќер додека не се запенат, па се додава млекото и убаво се меша. Изгмечете три банани, додајте ги во смесата, па соединете се заедно. Вака подготвената смеса гответе ја на пареа со постојано мешање додека смесата не почне да се згуснува. Истурете во чинии, украсете со уште неколку свежи банани, а потоа изладете и послужете.

Претходна објаваОВА Е НАЈЗДРАВАТА РИБА НА СВЕТОТ! Откријте ги сите здравствени придобивки што ги нуди
Следна објава4 сигурни ЗНАЦИ ДЕКА ИМАТЕ ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име