Дома Твој Готвач ДОМАШЕН ЛЕБ ЗА МИРИС НА УТРОТО

ДОМАШЕН ЛЕБ ЗА МИРИС НА УТРОТО

259
0


Тајната е во една состојка…. Тоа е матеницата која го дава вкусот и мирисот на поодамнешните пекарници.

Состојки: 250 гр обично брашно, 250 гр интегрално брашно, 1 лажичка сода бикарбона, 1 лажичка сол, 420 мл матеница.

Подготовка:

  1. Загрејте ја рерната на 200 степени. Во поголем сад измешајте ги двата вида брашно, сода бикарбоната и солта.Додадете матеница и измешајте со процесор за храна додека не добиете лепливо тесто. Работната површина посипете ја со брашно и префрлете го тестото.
  2. Нежно виткајте го и свиткајте го тестото со раце за да се соединат сите состојки. Не го месете предолго тестото. Обликувајте ја во форма на топка и малку израмнете ја со раката. Врвот се сече длабоко со нож за да се подели лебот на четвртинки. Посипете го со брашно.
  3. Префрлете го во плех обложен со хартија за печење и печете половина час, додека не добие златно-кафеава боја. Оставете го да се излади на решетка.
Претходна објаваКои навики во исхраната му штетат на цревата
Следна објаваДАЛИ ПОЈАДОКОТ Е НАЈВАЖНИОТ ОБРОК ВО ДЕНОТ?

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име