Дома Life Доколку сте РОДЕНИ на овој датум, УСПЕХОТ е загарантиран

Доколку сте РОДЕНИ на овој датум, УСПЕХОТ е загарантиран

608
0

Доколку сте РОДЕНИ на овој датум, УСПЕХОТ е загарантиран

Славата и богатството ќе ви дојдат во одреден момент.

Истражувањето кое беше спроведено покажа дека на овој датум се родени илјадници добитници на престижни награди.

Станува збор за добитниците на Греми, Оскар, Мишелин ѕвезда, Златен глобус, Пулицер и Нобелова награда.

Од 365 дена во годината, 30 април се покажа како датумот кој донесе најмногу победници. На дури 11 победници им беше роденден 30 април.

Вториот датум на раѓање поврзан со најмногу награди и признанија е 27 април. Се чини дека април е навистина посебен месец.

Претходна објаваГермански ДОКТОР откри зошто му скока притисокот
Следна објаваВалентина има родено најмногу деца на СВЕТОТ

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име