Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ЧЕТВРТОК 4 МАЈ! Стрелците го менуваат РАБОТНОТО МЕСТО, Рибите...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ЧЕТВРТОК 4 МАЈ! Стрелците го менуваат РАБОТНОТО МЕСТО, Рибите излегуваат од турбулентен период, а еве кој знак ќе се заљуби во ПРИЈАТЕЛ

540
0


ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ЧЕТВРТОК 4 МАЈ! Стрелците го менуваат РАБОТНОТО МЕСТО, Рибите излегуваат од турбулентен период, а еве кој знак ќе се заљуби во ПРИЈАТЕЛ


Како што се приближува затемнувањето на Месечината во Шкорпија, многу луѓе чувствуваат зголемена напнатост, па затоа е најдобро да не донесувате важни одлуки во иднина.

ОВЕН
ЉУБОВ: Овој период имате многу можности за љубов, но воспоставувањето среќен љубовен живот ќе се покаже како предизвик. РАБОТА: Успех во се што е поврзано со јавно говорење и маркетинг. ЗДРАВЈЕ: Добро.


БИК
ЉУБОВ: Избраната личност би можела да покаже некое незрело или претерано агресивно однесување. БИЗНИС: Ќе имате можност да влезете во партнерски бизнис, но треба да внимавате со кого. ЗДРАВЈЕ: Повреди.

Голем месечен хороскоп за мај 2023 година – дознајте какви промени го очекуваат вашиот хороскопски знак!


БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Втората половина од денот ќе биде особено среќна кога е во прашање вашиот љубовен живот. Сигурно ќе имате големи можности за љубов и уживање. РАБОТА: Вашиот ентузијазам ќе биде на исклучително високо ниво. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

РАК
ЉУБОВ: Ако сте веќе во врска, може да очекувате дисхармонија во врската, а ако сте сингл, не очекувајте денес да најдете љубов. РАБОТА: Ќе успеете да постигнете некои цели кои долго време сте ги планирале. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.


ЛАВ
ЉУБОВ: Можеби ќе се заљубите во пријател или некој што ќе го запознаете преку пријател. РАБОТА: Ќе имате проблеми со воспоставувањето стабилност во оваа област од животот. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можеби најголемиот проблем во моментов е тоа што вие самите не сте заинтересирани да бидете во заедницата. РАБОТА: Можен е одреден напредок доколку се занимавате со креативна окупација и образование. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе бидете умерено задоволни од ситуацијата, бидејќи околностите во љубовниот живот донекаде ќе се подобрат. РАБОТА: Можно е да влезете во партнерски бизнис. ЗДРАВЈЕ: Урогенитални проблеми.


СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можно е да бидете несреќни, бидејќи ќе произведете спротивна реакција од личноста која ви се допаѓа на онаа што ја сакате. РАБОТА: Ќе стекнете дополнителен извор на приход . ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Иако ќе имате можности за забава и излегување, нема да можете да постигнете хармонија во љубовната врска. РАБОТА: Можна е промена на кариерата или барем промена на работното место. ЗДРАВЈЕ: Подобрување.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Вашата моментално нагласена духовитост и комуникативност ќе ви овозможат да најдете можности за љубов. РАБОТА: Ќе бидете многу ентузијасти за идеја за приватен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Слаб имунитет.


ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Без некој посебен труд може да освоите некој кој е многу привлечен. РАБОТА: Ситуацијата во кариерата ќе се подобри. Ќе имате успех во креативната и уметничката работа. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РИБА
ЉУБОВ: Нема да верувате дека можете да ја освоите личноста што ја сакате, бидејќи во моментов не е поволен период за љубов. РАБОТА: Ќе излезете од турбулентен период и деловниот живот ќе ви биде нешто постабилен. ЗДРАВЈЕ: Солидно

Претходна објаваЈа ставила кората од банана во фрижидер: По само 15 минути се ослободила од проблемот што ја мачел со години
Следна објаваШто е ВРСНИЧКО НАСИЛСТВО (булинг – bullying)?

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име