Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ЧЕТВРТОК 18 МАЈ! Овенот сака НОВА ЉУБОВ, Близнаците подобрување...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ЧЕТВРТОК 18 МАЈ! Овенот сака НОВА ЉУБОВ, Близнаците подобрување на КАРИЕРАТА, а еве кој ќе има проблеми со бубрезите

811
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ЧЕТВРТОК 18 МАЈ! Овенот сака НОВА ЉУБОВ, Близнаците подобрување на КАРИЕРАТА, а еве кој ќе има проблеми со бубрезите

Јупитер, планетата на среќата, влезе во знакот Бик, каде поволно делува на Бикот, Јарецот и Девицата. Денеска е возбудлив астролошки ден за сите хороскопски знаци.

ОВЕН
ЉУБОВ: Ќе се трудите да постигнете нова љубов бидејќи ќе бидете незадоволни од моменталната ситуација. РАБОТА: Ќе имате можност да ја тестирате вашата издржливост во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Срцеви проблеми.


БИК
ЉУБОВ: Денеска вашето расположение ќе биде променливо, поради што нема да има стабилност во оваа сфера. РАБОТА: Ова е ден за промени во кариерата, можеби не сосема позитивни. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.


БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Можно е да запознаете некој кој ќе ве интересира, но со кој има мали шанси да воспоставите врска. РАБОТА: Предок само за оние кои се во високо специјализирани занимања. ЗДРАВЈЕ: Слабо.

РАК
ЉУБОВ: Ќе бидете опкружени со атрактивни луѓе, но нема да имате време за љубов. РАБОТА: Проблеми во деловното партнерство и постигнување каков било договор. ЗДРАВЈЕ: Инфекција.


ЛАВ
ЉУБОВ: Наклонетоста ќе ја искажувате бучно и јавно. Можеби ќе се покаете кога ќе сфатите дека нема да ви биде возвратено. РАБОТА: Можни промени поврзани со работата и работниот процес. ЗДРАВЈЕ: Солидно.


ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе имате непривлечни можности за љубов или воопшто нема, што ќе ве направи многу несреќни. РАБОТА: Се чини дека лошото расположение ќе направи пауза и во работата. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ВАГА
ЉУБОВ: Во овој период не можете да се надевате на позитивен развој на настаните, а донекаде и самите ќе бидете виновни. РАБОТА: Застој и можни проблеми со луѓе кои работат кај вас. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со бубрезите.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Постои можност некој од минатото да се врати во вашиот живот, некој што не сте го преболеле. РАБОТА: Ќе добиете нови можности за работа или партнерство, поврзани со креативна работа и уметност. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Ќе се дружите и ќе остварите нови познанства, но нема шанси да постигнете долгорочна љубов во овој период. БИЗНИС: Успех во секој бизнис кој вклучува трговија. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со кожата.

Неделен хороскоп од 15 до 21 мај! Што не очекува сите во текот на оваа недела?


ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можно е да имате можност да излезете и да запознаете некој нов кој ќе ве заинтригира, но нема да ве освои. РАБОТА: Во овој период најважно е да бидете многу штедливи. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе ви се допадне некој кој е веќе зафатен и со кој тешко дека ќе имате потенцијална врска. РАБОТА: Ќе работите нешто поврзано со недвижен имот или работа од дома. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

РИБА
ЉУБОВ: Денеска ќе бидете фокусирани на други работи, а не толку на љубовниот живот. РАБОТА: Ќе имате силна желба да бидете свој шеф и да имате поголема слобода во работата. ЗДРАВЈЕ: Добро.

Претходна објаваПсихолог: Како да смирите вознемирено дете
Следна објаваДали го пиете ОВОЈ ЧАЈ? Добар е за мочниот меур и желудникот, но може да го спречи и опаѓањето на косата!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име