Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ЧЕТВРТОК 13 АПРИЛ! Водолијата очекува напредок на работа, Рибите...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ЧЕТВРТОК 13 АПРИЛ! Водолијата очекува напредок на работа, Рибите ќе се вратат во минатото, а еве кој ќе има проблем со недвижностите

620
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ЧЕТВРТОК 13 АПРИЛ! Водолијата очекува напредок на работа, Рибите ќе се вратат во минатото, а еве кој ќе има проблем со недвижностите

Денес, хороскопските знаци може да почувствуваат зголемена енергија и креативност, особено Близнаците и Вагата.

ОВЕН
ЉУБОВ: Ќе ве интересира првенствено физичката компонента на љубовта со личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Ќе се занимавате со финансии, туѓи, но и свои. ЗДРАВЈЕ: Габични инфекции.

ЦРН ХОРОСКОП! Ова се најмрачните тајни на знаците


БИК
ЉУБОВ: Љубовниот живот значително ќе ви се подобри во однос на повеќе можности. Сепак, количината често не ветува квалитет. РАБОТА: Инспирирани сте, па ова е добар период за уметниците. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе ви се допадне некој со кој ќе ве поврзе пријател. РАБОТА: Можно е да се ангажирате социјално или да барате работа што ќе ви го овозможи тоа. ЗДРАВЈЕ: Променливо.


РАК
ЉУБОВ: Чувствата ќе ги искажувате на драматичен и помпезен начин, кој воопшто нема да биде како вас. РАБОТА: Можни се нови можности за работа и напредок поврзани со партнерскиот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.


ЛАВ
ЉУБОВ: Треба да научите дека емотивноста и емпатијата не се исто што и слабост. Ако не го разбирате ова, ќе имате проблеми во врската. РАБОТА: Успех во финансии и логистика. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе имате проблеми да добиете се што сакате во љубовниот живот, што ќе ве остави незадоволни. РАБОТА: Нестабилна ситуација во кариерата, можни се промени. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

ВАГА
ЉУБОВ: Имате многу можности за љубов, но денес ќе ги пропуштите бидејќи ќе помислите на некој од минатото. РАБОТА: Можно е да добиете добра можност за работа или напредување. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе имате потреба вербално да ги изразите своите чувства, но тоа нема да го направите на најдобар начин. РАБОТА: Можно е да бидете принудени да работите на црно. ЗДРАВЈЕ: Хормонален дисбаланс.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ќе имате желба да започнете заеднички живот со избраната личност и многу ќе размислувате за тоа. РАБОТА: Можете да очекувате дека работите ќе бидат малку „потресени“. ЗДРАВЈЕ: Солидно.


ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можно е некоја стара љубов повторно да стане актуелна, или пак да се вратите кај некој со кој сте раскинале. РАБОТА: Прашања со недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Денеска ќе имате можност да комуницирате со личност која ви се допаѓа. РАБОТА: Имате можности за мало подобрување на работата или барем промена на работното место. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РИБИ
ЉУБОВ: Денеска ќе бидат актуелни емотивните рани од минатото. Најдобро е веќе ништо да не потиснувате. РАБОТА: Можно е да ја добиете работата што ја посакувате. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

Претходна објаваУтре на Велики Четврток пред изгрејсонце се вапсаат првите велигденски јајца
Следна објаваДенес е Велики четврток, Тајната вечера…

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име