Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 8 МАРТ! Раковите ќе се заљубат несреќно, додека...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 8 МАРТ! Раковите ќе се заљубат несреќно, додека Стрелците ќе бидат склони кон матни зделки на работа

447
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 8 МАРТ! Раковите ќе се заљубат несреќно, додека Стрелците ќе бидат склони кон матни зделки на работа
Денешниот ден носи убави промени за повеќето хороскопски знаци.

ЉУБОВНИ СОВЕТИ ЗА ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ! Раковите треба повеќе да му веруваат на партнерот, а Водолиите да не се преправаат дека се сезнајни!


ОВЕН
ЉУБОВ: Денеска лесно и среќно ќе се впуштите во разговор со луѓето, поради што љубовниот живот ќе ви цвета. РАБОТА: Можно е да го промените правецот на вашата кариера. ЗДРАВЈЕ: Солидно.


БИК
ЉУБОВ: Можно е да запознаете некој што ќе ве привлече. РАБОТА: Контакт со претпоставени и влијателни личности. Ќе добиете можност да разговарате за промоција. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: И понатаму ќе бидете незадоволни од љубовниот живот, бидејќи немате добри можности. РАБОТА: Можен е помал успех, особено ако работите во областа на образованието. ЗДРАВЈЕ: Променливо.


РАК
ЉУБОВ: Ќе бидете незадоволни, а можно е и несреќно да се заљубите. РАБОТА: Можеби ќе добиете добри вести поврзани со работата или парите , нешто што ќе ве направи среќни и ќе го намали притисокот. ЗДРАВЈЕ: Настинка.


ЛАВ
ЉУБОВ: Можеби ќе запознаете некој што ви се допаѓа. РАБОТА: Ќе бидете загрижени поради некои негативни промени кои се случуваат во последно време. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Средба со стара љубов или ќе почнете да размислувате за некој кој долго време е во вашата околина. БИЗНИС: Проблеми за оние кои се занимаваат со приватен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

ВАГА
ЉУБОВ: Можно е да се заљубите во некој кој е од друга култура и со кој е тешко да се воспостави врска. РАБОТА: Ќе бидете окупирани со креативна работа и инспирирани. ЗДРАВЈЕ: Добро.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Денеска нема да има позитивни настани во вашиот љубовен живот. Дури и да сте во врска, нема да имате можност да го направите тоа. РАБОТА: Во овој период најважно е да бидете економични. ЗДРАВЈЕ: Добро.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Промена, можеби раскинување или разделба од партнерот. РАБОТА: Ќе имате потешкотии да ја одржите добрата репутација поради матни постапки кон кои ќе бидете склони денес. ЗДРАВЈЕ: Солидно.


ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можност за физичка блискост со личност која ви се допаѓа. Ќе имате тенденција вербално да го провоцирате партнерот. РАБОТА: Ќе се занимавате со финансии и поврзани планови. ЗДРАВЈЕ: Настинка.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе бидете посентиментални од вообичаено, па нечии обиди да ве освои може да се остварат. РАБОТА: Можни недоразбирања со колегите или административни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

РИБИ
ЉУБОВ: Можеби ќе ви се допадне некој кој е многу постар од вас. РАБОТА: Вашата деловна ситуација ќе биде нешто поповолна, но можеби ќе треба да размислите како понатаму. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

Претходна објаваДали знаете што е мозочна магла и што ја предизвикува?
Следна објаваНутриционистите откриваат што да јадете пред спиење ако сте гладни

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име