Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 29 МАРТ! За Овен ново познанство, за Близнаци...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 29 МАРТ! За Овен ново познанство, за Близнаци тајна врска…

808
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 29 МАРТ! За Овен ново познанство, за Близнаци тајна врска…

Месечината, најбрзо подвижната планета, е во Рак, што нè прави емотивни и раздразливи. Оваа позиција на Месечината најмногу ќе им се допадне на Раковите, Рибите и Скорпиите.

ОВЕН
ЉУБОВ: Ќе запознаете поинтересни луѓе или помлада енергична личност која ќе ви се допадне. РАБОТА: Можно е мало подобрување, особено ако се занимавате со увоз и извоз на стоки. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

БИК
ЉУБОВ: Ќе бидете многу популарни и ќе ви се восхитуваат многумина, што ќе ви донесе можности за љубов. РАБОТА: Многу сте енергични и претприемнички, што позитивно ќе влијае на вашата кариера. ЗДРАВЈЕ: Повреди.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Можеби ќе добиете шанса да имате тајна врска со некој за кој досега не сте размислувале. РАБОТА: Ќе се случат позитивни промени, особено ако се занимавате со креативна работа. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

РАК
ЉУБОВ: Ќе ве интересира некој кој не го познавате добро и за кој можеби имате погрешно мислење. РАБОТА: Држете се настрана од матни активности, бидејќи може да западнете во неволја. ЗДРАВЈЕ: Чувствителна психа.

ЛАВ
ЉУБОВ: Иако среќата ќе ве придружува, можеби вашите очекувања нема да бидат целосно исполнети. РАБОТА: Зголемување на обемот на работа, што поволно ќе се одрази на финансиите . ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе ве интересираат луѓе кои се слободоумни и нескротливи. Можеби сега ви е возбудливо, но не на долг рок. РАБОТА: Можно е да направите некои позитивни промени. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ВАГА
ЉУБОВ: Денес ќе бидете многу емотивни и ориентирани кон семејството, што е поволно за оние кои веќе го имаат. РАБОТА: Ќе мора да го контролирате трошењето и да заштедите повеќе. ЗДРАВЈЕ: Добро.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можни позитивни настани во љубовниот живот. Без разлика дали сте слободни или во врска, ќе напредувате во оваа област. РАБОТА: Можно е да ја смените работата; дај или да добие отказ. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Доживувате многу промени . Може да биде неповолен ден за оние кои се во долга врска која не сакаат да ја прекинат. РАБОТА: Позитивен тренд во работата, но присутна е и нестабилноста. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Силна напнатост во врската поради преголемата страст, а можеби и поради некоја конфликтна енергија која е присутна. РАБОТА: Можно е да добиете можност да работите во медиумите. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Вашиот љубовен живот моментално се состои од позитивна комуникација со атрактивни луѓе, но ништо конкретно не се случува. РАБОТА: Можно дополнително подобрување на деловната состојба. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РИБИ
ЉУБОВ: Проблеми во комуникацијата и недоразбирања кои ја расипуваат врската. РАБОТА: Проблем поради нејасни упатства дадени на подредените и луѓето кои прават се за вас. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

Претходна објаваТвоето лице кажува се: Знаеш ли од што страдаш ако твоите очи се подуени?
Следна објаваКОГА Е ИДЕАЛНО ВРЕМЕ ЗА СЕКОЈ ОБРОК ВО ДЕНОТ? Јадете на четири часа и бидете фит

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име