Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 24 МАЈ! Биковите размислуваат за старата љубов, Скорпиите...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 24 МАЈ! Биковите размислуваат за старата љубов, Скорпиите ги следи финансиска добивка

753
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 24 МАЈ! Биковите размислуваат за старата љубов, Скорпиите ги следи финансиска добивка

Секој хороскопски знак ќе има многу интересен ден…

ОВЕН
ЉУБОВ: Можно е да бидете физички интимни со некого, но не и да се поврзете на емотивен план.
Афера.
РАБОТА: Поволен ден за оние кои професионално се занимаваат со спорт.
ЗДРАВЈЕ: Добро.

БИК
ЉУБОВ: Ќе размислувате за некој од вашето минато, што ќе ве натера да ги запоставите оние кои ве сакаат во
сегашноста.
РАБОТА: Проблеми со луѓе кои работат за вас.
ЗДРАВЈЕ: Склоност кон инфекции.


БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Можете да остварите контакти со интересни луѓе, на социјалните мрежи и воопшто
РАБОТА: Можно е да не ги исполните целите кои сте ги поставиле.
ЗДРАВЈЕ: Проблем со синусите.

РАК
ЉУБОВ: Ќе ве привлекуваат образованите и оние кои генерално имаат од што да научат, како и оние кои ќе ви ги прошират видиците.
РАБОТА: Вашиот ентузијазам ќе биде на малку повисоко ниво.
ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ЛАВ
ЉУБОВ: Доколку веќе сте во врска, можно е да планирате романтично патување. Ако не, може да сретнете некој на патувањето.
РАБОТА: Ќе бидете многу зафатени, се ќе се случува како филм со брз ритам.
ЗДРАВЈЕ: Стресот лошо влијае на вашето здравје.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе ви се допадне некој кој воопшто не е по ваш вкус. Поради недостаток на подобри можности, ќе бидете во искушение да кажете да.
БИЗНИС: Проблеми во партнерскиот бизнис.
ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ОВА СЕ 3-те НАЈЉУБОМОРНИ ЗНАЦИ ВО ХОРОСКОПОТ


ВАГА
ЉУБОВ: Можно е на некои членови од вашето семејство да не им се допадне вашиот избор за љубовен партнер.
РАБОТА: Ќе доживеете назадување во оваа сфера, а можеби и ќе направите неколку чекори назад.
ЗДРАВЈЕ: Имате променливо здравје.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можно е да имате проблеми во комуникацијата со личноста која ви се допаѓа. Можеби нема
да добиете одговор на порака или повик.
РАБОТА: Можеби ќе добиете мала сума на пари.
ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ова е малку поволен ден за вас кога станува збор за љубовта. Можете лесно да ја обновите мината љубов.
РАБОТА: Ќе се занимавате со приватен бизнис или ќе сакате да започнете сопствен бизнис.
ЗДРАВЈЕ: Инфекции.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можни се вести за некој што ви се допаѓа. Ќе бидете несреќни затоа што саканата личност е
недостапна.
РАБОТА: Можна е промена на работното место или промена на работниот процес.
ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Денеска може да очекувате нестабилност и негативна енергија во љубовниот живот.
РАБОТА: Ќе се занимавате со логистика или администрација и внимавајте да не згрешите додека работите.
ЗДРАВЈЕ: Габични инфекции.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе бидете повлечени, поради околности или расположение, поради што нема да имате можности за љубов.
РАБОТА: Проблеми во работниот процес, ќе наидете на предизвик.
ЗДРАВЈЕ: Променливо.

Претходна објаваОВА СЕ 3-те НАЈЉУБОМОРНИ ЗНАЦИ ВО ХОРОСКОПОТ
Следна објаваБАГЕТ СО ЛУК Толку едноставно, а сепак толку вкусно – готов за 15 минути!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име