Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 17 МАЈ! Овните оптоварени со обврски, Скорпиите имаат...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 17 МАЈ! Овните оптоварени со обврски, Скорпиите имаат нестабилен љубовен живот!

686
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 17 МАЈ! Овните оптоварени со обврски, Скорпиите имаат нестабилен љубовен живот!
Секој хороскопски знак ќе има интересен ден кога е во прашање нивниот љубовен живот.
Еве што може да очекува секој хороскопски знак :

ОВЕН
ЉУБОВ: Вашата претприемничка природа ќе ве изневери и нема да можете да се покажете во најдобро светло.
РАБОТА: Можен позитивен развој во што и да се занимавате, но и оптоварен со обврски.
ЗДРАВЈЕ: Слабо.

БИК
ЉУБОВ: Денеска ќе можете да ги покажете емоциите на вистински начин и ќе имате можност да го сторите тоа.
РАБОТА: Во овој период би можеле да имате финансиски потешкотии.
ЗДРАВЈЕ: Добро.


БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Можно е да имате криза во оваа сфера. Акумулацијата на негативна енергија ќе доведе до проблеми.
РАБОТА: Позитивен период за работа и кариера, можни се големи случувања во оваа сфера.
ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РАК
ЉУБОВ: Повеќе ќе ве интересираат сензуални задоволства и физички контакт со личноста која ви се допаѓа му се допаѓа.
РАБОТА: Во овој период особено сте заинтересирани за подобрување на финансиската состојба.
ЗДРАВЈЕ: Добро.

Неделен хороскоп од 15 до 21 мај! Што не очекува сите во текот на оваа недела?


ЛАВ
ЉУБОВ: Доколку сте сами, можете да запознаете некој со кој многу лесно ќе воспоставите емотивна врска.
РАБОТА: Можно е службено патување или поврзување во странство.
ЗДРАВЈЕ: Чувствителни дишни патишта.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Може да развиете чувства кон некој постар од вас или некој што штотуку го запознавте.
РАБОТА: Вашата деловна ситуација ќе биде донекаде проблематична, но нема да биде нешто што нема да можете да го надминете.
ЗДРАВЈЕ: Солидно.


ВАГА
ЉУБОВ: Вашата природа сигурно ќе ви даде некоја можност за љубов, бидејќи секогаш и секаде сте популарни.
РАБОТА: Ќе имате административни проблеми.
ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Положбата на планетите ќе го нагласи вашиот бурен темперамент, поради што ќе имате нестабилен љубовен живот.
РАБОТА: Ќе се занимавате со недвижен имот или креативна работа.
ЗДРАВЈЕ: Можна инфекција на грлото.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ќе имате можност да бидете во друштво на луѓе со кои делите исти ставови за светот и интересите.
РАБОТА: Можеби ќе сакате да најдете нова работа бидејќи се чувствувате заглавени на едно место.
ЗДРАВЈЕ: Послабо.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Личноста со која сте нема да ви го прости тоа запоставување, затоа внимавајте да не го лишите од вниманието.
РАБОТА: Можни проблеми поврзани со меѓучовечките односи на работа.
ЗДРАВЈЕ: Подобрување.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Можна е позитивна комуникација со некој што ви се допаѓа.
РАБОТА: Можно е да имате проблеми во кариерата поради нечесноста на другите луѓе или некои негативни околности.
ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РИБА
ЉУБОВ: Денеска особено ќе ве интересира долговечноста и сериозноста на врската. Нема да ве интересираат минливи романси.
РАБОТА: Нема промени во кариерата.
ЗДРАВЈЕ: Склоност кон инфекции и повреди.

Претходна објаваНајнова оптимистичка потврда од ДОКТОР
Следна објаваПсихолог: Како да смирите вознемирено дете

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име