Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 15 ФЕВРУАРИ! Рибите ја менуваат работата, Стрелецот вложува...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 15 ФЕВРУАРИ! Рибите ја менуваат работата, Стрелецот вложува пари во бизнисот, а овој знак ќе има тајна врска

613
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 15 ФЕВРУАРИ! Рибите ја менуваат работата, Стрелецот вложува пари во бизнисот, а овој знак ќе има тајна врска

Месечината, планетата која се движи најбрзо, моментално е во Стрелец, па кај нас буди оптимизам, но и потреба за патување. Овој астролошки транзит најдобро ќе им одговара на Стрелец, Лав и Овен.

ОВЕН
ЉУБОВ: Можна тајна афера. Затоа што веќе сте во врска, или затоа што личноста која ве интересира е во врска или брак. РАБОТА: Јасноста на целта е многу важна за вашиот ентузијазам.

ЗДРАВЈЕ: Солидно.


БИК
ЉУБОВ: Во овој период може да ве привлече некој нов кој ќе го запознаете преку пријател.

БИЗНИС: Добриот маркетинг многу ќе ви помогне во што и да правите. Ова е добро време да се работи на тоа.

ЗДРАВЈЕ: Многу добро.


БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Овој период не ветува важни настани во љубовта. Можни се нови познанства и пријателства, но тоа е се.

БИЗНИС: Ова е поволен период за воспоставување нови контакти корисни за бизнисот.

ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

РАК
ЉУБОВ: Ќе бидете многу друштвени, ќе циркулирате во поголемо општество, поради што лесно можете да најдете љубов. РАБОТА: Денес ќе бидете особено добри во стапување во контакт со луѓе, што е добро ако работите со човечки ресурси. ЗДРАВЈЕ: Нервоза.


ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе бидете малку мрачно расположени, што можеби за некого е привлечно, но остава погрешен впечаток за вас. РАБОТА: Ќе ви се укаже некоја можност на полето на кариерата што најдобро би било да се игнорира.

ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе бидете многу дарежливи и романтични, па лесно можете да ја воодушевите саканата личност со романтичен гест. РАБОТА: Ќе имате успех доколку барате работа на далечина.

ЗДРАВЈЕ: Променливо.


ВАГА
ЉУБОВ: Треба да бидете пореални во очекувањата и искуството на личноста која ве интересира.

РАБОТА: Можен мал успех во работата, а тоа е затоа што во последно време неизмерно уживате во работата.

ЗДРАВЈЕ: Склоност кон разни инфекции.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Љубовта лесно можете да ја најдете на кое било место за забава или социјален настан. РАБОТА: Може да имате проблеми или да згрешите, особено ако се занимавате со трговија и логистика. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Во овој период ви треба некој кој ќе ги заинтригира вашите сетила пред се, на кој било начин.

РАБОТА: Ќе треба да вложите пари во бизнисот, за да напредувате во кариерата.

ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Нема да имате можности за љубов ниту пак ќе бидете особено заинтересирани да ги имате.

РАБОТА: Вашата упорност, која е изразена во овој период, ќе ви донесе само добри работи во кариерата.

ЗДРАВЈЕ: Солидно здравје.


ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе бидете донекаде повлечени или свртени кон минатото, поради што љубовта нема да цвета.

БИЗНИС: Можно е да размислувате за партнерски бизнис, но треба да бидете многу внимателни при изборот на партнер. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РИБИ
ЉУБОВ: Имате среќа во љубовта, но може да биде проблем и ако веќе сте во врска, бидејќи ќе ви биде тешко да бидете верни. РАБОТА: Условите за работа ќе се подобрат или ќе ја смените работата.

ЗДРАВЈЕ: Добро.

Претходна објаваПет кратки совети против стрес
Следна објаваШТО ДА ГОТВИМЕ ЗА РУЧЕК? Пилешко во пикантен сос

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име