Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 12 АПРИЛ! Бикот ги очекува љубов на работа,...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 12 АПРИЛ! Бикот ги очекува љубов на работа, за Близнаците финансиска загуба, а еве кој ќе има здравствен проблем

522
0


ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 12 АПРИЛ! Бикот ги очекува љубов на работа, за Близнаците финансиска загуба, а еве кој ќе има здравствен проблем

ОВЕН
ЉУБОВ: Ќе бидете расположени и денот ќе биде поволен за љубов . РАБОТА: Нема да бидете сигурни во вашите цели, што ќе ве блокира. Најважно за вас е да имате јасна цел. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.


БИК
ЉУБОВ: Ќе се забавувате, ќе се дружите и евентуално ќе доживеете љубов со некој со кој имате деловен контакт. РАБОТА: Малку позитивен развој. Во спротивно, нема значајни настани. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ситуацијата се уште е нестабилна на љубовен план, а можна е и минлива романса со некој од вашите пријатели. РАБОТА: Можна загуба на пари , особено во врска со партнерската работа. ЗДРАВЈЕ: Бавно варење.


РАК
ЉУБОВ: Расположението ќе ви биде подобро денес, па љубовниот живот ќе ви биде попријатен. РАБОТА: Ќе бидете задоволни од тоа како стојат работите иако не сте постигнале значителен напредок. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ЛАВ
ЉУБОВ: Плановите ќе ви паднат во вода или ќе наидете на отпор од околината кога е во прашање изборот на љубовен партнер. РАБОТА: Можни се малку позитивни настани. ЗДРАВЈЕ: Пад на виталноста.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Нестабилност на љубовната врска. Ќе имате проблеми поради неискреност и заблуди. РАБОТА: Социјалните врски и различните контакти донекаде ќе ви помогнат во кариерата. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ВАГА
ЉУБОВ: Не можете да се надевате на целосна стабилност во оваа сфера доколку живеете со партнер. РАБОТА: Ќе се грижите за тоа што не сте постигнале во кариерата, а треба да го имате. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Доколку сте сами, може да се случи да ви се допадне повеќе од една личност. РАБОТА: Успешен ден за оние кои се занимаваат со самоизразување, особено преку слики, филм и фотографија. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Околностите нема да ви дозволат да бидете социјални, па шансите да најдете нова љубов ќе бидат малку мали. РАБОТА: Добри меѓучовечки односи на работното место. ЗДРАВЈЕ: Невралгија.


ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе мора да се поправате со партнерот или да ги решите проблемите во врската. Ова не е ден за уживање. РАБОТА: Можно е да имате проблеми со работата со колегите, особено со жените. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Двајца помлади влегоа во вашиот живот и сега ви е тешко да се одлучите. БИЗНИС: Поволен ден за сите оние чија работа налага креативност и за оние кои се лидери. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РИБИ
ЉУБОВ: Неповолен ден за љубов. Ќе бидете исполнети со чувство на тага, кое нема да можете да го објасните. РАБОТА: Некој може да ви помогне да се вработите доколку ја барате. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

Претходна објаваДВОСЛОЈНА ЧОКОЛАДНА ТОРТА! Совршена
Следна објаваНевролозите никогаш не ги јадат: Шест намирници кои му штетат на здравјето на мозокот

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име