Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 10 МАЈ! Овенот чека подобро време за љубов,...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 10 МАЈ! Овенот чека подобро време за љубов, Вагите започнуваат приватен БИЗНИС, а еве кој знак е МЕНТАЛНО НЕСТАБИЛЕН

729
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 10 МАЈ! Овенот чека подобро време за љубов, Вагите започнуваат приватен БИЗНИС, а еве кој знак е МЕНТАЛНО НЕСТАБИЛЕН

Месечината, планетата која ги рефлектира нашите емоции, е во Јарец, па нашите работни обврски се приоритет. Месечината во овој знак најмногу ќе им се допадне на Јарците, Биковите и Девиците.

ОВЕН

ЉУБОВ: Ништо особено важно нема да се случи во вашиот љубовен живот. Ќе мора да чекате подобро време за љубов. РАБОТА: Можете лесно да добиете работа која вклучува работа со пријателите. ЗДРАВЈЕ: Солидно.
БИК
ЉУБОВ: Партнерот ќе биде полн со ентузијазам, што може добро или лошо да влијае на вашата врска, во зависност од вашето расположение. РАБОТА: Ќе размислувате за некои правни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Инфекции.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе имате многу контакти, но најмногу индиректни. Можеби ќе ги постигнете преку социјалните мрежи, а можеби и преку пријателите. РАБОТА: Можни проблеми со подредените. ЗДРАВЈЕ: Повреди.

РАК
ЉУБОВ: Вашата привлечност денес е на особено високо ниво. Искористете го за да ја освоите личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Успех во се што е поврзано со приватното претприемништво. ЗДРАВЈЕ: Добро.


ЛАВ
ЉУБОВ: Можно е да ве интересира некој кој има одредена врска со странство или да ја запознаете оваа личност на патување. РАБОТА: Поволен период за маркетинг и едукација. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе размислувате за стара љубов и ќе сакате да се вратите кај некој со кој сте биле во минатото. РАБОТА: Промена на финансиската состојба. Внимателно инвестирајте ги парите. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со бубрезите.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе бидете силно сентиментални, а ќе ве привлекуваат само оние луѓе со кои можете да постигнете веднаш чувство на блискост. РАБОТА: Можете да започнете приватен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе имате проблеми во љубовниот живот бидејќи партнерот веќе некое време е незадоволен од вас или од вашата врска. РАБОТА: Ќе бидете во своевиден вакуум кога е работата во прашање. ЗДРАВЈЕ: Подобрување.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Љубовниот живот нема да ви биде особено возбудлив. Можно е никој да не ве сака или да ве инспирира да сакате. БИЗНИС: Искористете ја популарноста во овој период. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Добрата комуникација ќе доведе до воспоставување хармонија во вашата љубовна врска која во последно време е доста бурна. РАБОТА: Можен помал успех во кариерата и помалку промени. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

Неделен хороскоп за периодот од 8 до 14 мај! Откријте што велат ѕвездите


ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Сензуалното уживање сепак ви е невообичаено важно. Личноста која сака да ве освои треба да ви пружи малку физичко задоволство. РАБОТА: Ќе имате среќа во сферата на финансиите. ЗДРАВЈЕ: Добро.

РИБИ
ЉУБОВ: Ова е ден за осаменост и размислување, поради што можеби нема ни да се обидете да се справите со љубовниот живот. РАБОТА: Најмногу ќе го завршите она што сте го започнале. ЗДРАВЈЕ: Ментална нестабилност.

Претходна објаваАфион коцки со јаболка и лешници (видео)
Следна објаваФАРИНГИТИС (ВОСПАЛЕНИЕ НА фаринксот- ЖДРЕЛОТО)

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име