Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 1 ФЕВРУАРИ! Вагите воспоставуваат нови контакти, Девиците неочекувано...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 1 ФЕВРУАРИ! Вагите воспоставуваат нови контакти, Девиците неочекувано се заљубуваат, а еве кој сака осаменост!

570
0

Февруари пристигна и ниту една планета на небото веќе не е ретроградна, што значи дека е време за нов почеток. Романтиката се враќа на отворено под влијание на Венера во Риби, па нè очекува возбудлив астролошки ден. ДНЕВЕН ХОРОСКОП…

ОВЕН
ЉУБОВ: Можна е љубов со некој што ќе го запознаете преку пријател. РАБОТА: Можеби чувствувате дека колегите или претпоставените не ве разбираат, но тоа е само фаза. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.


БИК
ЉУБОВ: Ќе бидете расположени за љубов, бидејќи сте многу емотивни. Обидете се да најдете рамнотежа за да не се повредите. РАБОТА: Ќе добиете можност да покажете креативност. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.


БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Друштвото со најблиските и особено саканите ќе ви го разубави денот. РАБОТА: Проблеми во работниот процес, особено ако работите со машини. ЗДРАВЈЕ: Психосоматски поплаки.

РАК
ЉУБОВ: Самотијата ќе ве задоволи. Ако сте сами, ќе се чувствувате освежени. РАБОТА: Првиот дел од денот ќе биде многу активен и ќе успеете да ги постигнете зацртаните цели. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЛАВ

ЉУБОВ: Партнерот влезе во нова фаза и ќе биде повеќе ориентиран кон работата отколку кон љубовта. РАБОТА: Ќе доживеете подобрување на условите во професионалниот живот. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.


ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Љубовниот живот ќе ви биде турбулентен, а доколку сте сингл може сосема неочекувано да се заљубите во некого. РАБОТА: Можни проблеми во недвижен имот и приватен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе бидете поотворени за нови контакти, особено со странци или луѓе кои живеат далеку. РАБОТА: Можно е да ви се подобри финансиската состојба. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе бидете во искушение да направите нешто што ќе ви го искомплицира љубовниот живот. РАБОТА: Можеби ќе добиете понуда за работа или ќе доживеете успех во работата што ја работите. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Љубовта и почитта на партнерот ќе ја заслужите со некои ваши постапки во животот. БИЗНИС: Вашите иновативни идеи и храброст да тргнете по нов пат ќе се исплатат. ЗДРАВЈЕ: Добро.

Ова се најчестите лаги за хороскопските знаци

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Денес лесно ќе стекнувате пријатели, а романтичните врски нема да бидат од примарна важност. РАБОТА: Ќе бидете многу енергични и полни со ентузијазам на оваа област. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Се чувствувате како да сте во вакуум кога е љубовниот живот во прашање. РАБОТА: Можете да бидете задоволни од ситуацијата, иако можни се некои промени. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РИБА
ЉУБОВ: Во љубовниот живот ќе преовладуваат поволни околности. Ако сте сами, ќе го привлечете вниманието на вистинската личност. РАБОТА: Можни административни или логистички проблеми. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

Претходна објаваШто да направите кога се појавуваат ноќни грчеви во нозете
Следна објаваСеќавање од детството: Кое е вашето омилено јадење – парче леб со маст и пипер, лепчиња со јајце, гриз со млеко, сутлијаш…

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име