Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 8 МАЈ! Биковите и Близнаците имаат можност за...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 8 МАЈ! Биковите и Близнаците имаат можност за љубов, а еве кој ќе се радува на паричниот тек!

570
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 8 МАЈ! Биковите и Близнаците имаат можност за љубов, а еве кој ќе се радува на паричниот тек!


Секој хороскопски знак ќе има интересен почеток на неделата, но Рибите ќе бидат особено посветени на заработката.

ОВЕН
ЉУБОВ: Можно е да доживеете нешто што ќе ве направи нерасположени за љубов. РАБОТА: Ќе згрешите на работа поради деконцентрација. ЗДРАВЈЕ: Нервозен стомак.

БИК
ЉУБОВ: Можно е да имате малку подобри можности за љубов или барем за флерт. РАБОТА: Ќе наидете на пречки на кариерата, пред се поради нерешениот статус. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Можно е да се заљубите во некој од вашиот круг на пријатели, но ќе се сомневате дека чувствата не ви се возвратени. РАБОТА: Што и да правите, ќе имате впечаток дека не можете да се покажете и да се докажете. ЗДРАВЈЕ: Послабо.


РАК
ЉУБОВ: Денес немате среќа во љубовта. Треба да се погрижите работите да не одат во погрешна насока ако веќе сте во врска. РАБОТА: Можно е да има промени во вашата кариера. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе имате можности да контактирате со личност која ви се допаѓа, но има и шанса да слушнете некоја лоша вест. РАБОТА: Можно е да имате проблем во работниот процес. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе се чувствувате многу стимулирани и ќе се трудите да постигнете физичка блискост со личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Ќе имате проблеми доколку се занимавате со манипулации со пари. Избегнете го ризикот. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

Голем месечен хороскоп за мај 2023 година – дознајте какви промени го очекуваат вашиот хороскопски знак!


ВАГА
ЉУБОВ: Можна е ескалација на проблемите во љубовната врска, можеби дури и тепачка. РАБОТА: Можно е да имате административни проблеми и проблеми во партнерскиот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Алергии.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можеби ви се допаѓа некој што носи униформа. РАБОТА: Во овој период најважно ви е да обезбедите материјална сигурност и можност за уживање. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можно е да присуствувате на некој голем собир на кој ќе сретнете некој кој ќе ве привлече. РАБОТА: Ви недостасува енергија и ентузијазам бидејќи сте оптоварени со обврски. ЗДРАВЈЕ: Слабо.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можна е лоша комуникација со избраната личност или недоразбирање кое ќе прерасне во сериозен проблем. БИЗНИС: Неповолен ден за оние кои се занимаваат со секаков вид превоз. ЗДРАВЈЕ: Болки во стомакот.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе бидете расположени за дружење и другарување, а романтиката ќе биде во втор план. РАБОТА: Парите ќе ги трошите импулсивно, за што наскоро ќе зажалите. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе се трудите да ги вербализирате чувствата, но се може да испадне погрешно и не како што сте замислиле. РАБОТА: Ќе ве интересира првенствено да заработувате, а тоа што ќе го работите ќе биде помалку важно. ЗДРАВЈЕ: Гастритис

Претходна објаваВИКЕНД ХОРОСКОП ОД 5 ДО 7 МАЈ 2023: Близнаците треба да се посветат на здравјето, а Стрелците на нежното водство на Универзумот
Следна објава1 намирница е клучот за здрав појадок, ќе ве држи сити и здрави

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име