Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 22 МАЈ! Раковите се пред ново работно место,...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 22 МАЈ! Раковите се пред ново работно место, а Јарците ги очекува љубовно изненадување

726
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 22 МАЈ! Раковите се пред ново работно место, а Јарците ги очекува љубовно изненадување

Почетокот на новата недела Биковите треба да го искористат за остварување нови контакти, а останатите знаци да внимаваат

ОВЕН
ЉУБОВ: Ќе има напредок во комуникацијата со партнерот, што ќе доведе до подобрување на ситуацијата во оваа сфера.
РАБОТА: Стабилност на полето на кариерата, или позитивна промена и напредок.
ЗДРАВЈЕ: Влошување на здравствената состојба.

БИК
ЉУБОВ: Можете да остварите нови контакти. Ви треба време да се загреете со некого, па ништо важно нема да се случи.
РАБОТА: Можни се промени во работата и кариерата.
ЗДРАВЈЕ: Ќе се чувствувате добро.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Можеби ќе ве изненадат некои емоции кои ќе ги препознаете. Не плашете се од себе.
РАБОТА: Ќе бидете посветени на работата и напредувањето во кариерата. Проблеми со тимска работа или лоши околности.
ЗДРАВЈЕ: Солидно здравје сте.

РАК
ЉУБОВ: Не дозволувајте вашите лични несигурности да ви ја уништат шансата да доживеете љубов.
РАБОТА: Можна промена на работното место или промени во работниот процес.
ЗДРАВЈЕ: Очекувајте подобрување.

ЛАВ
ЉУБОВ: Доколку веќе сте во врска, новите можности за љубов би можеле да ја нарушат хармонијата во врската. Можеби ќе
имате тајна врска.
РАБОТА: Можете да добиете повеќе понуди за работа или да работите две работни места.
ЗДРАВЈЕ: Добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе ве инспирира да размислувате за некој со кој имате мали шанси некогаш да имате врска.
РАБОТА: Можен е успех во банкарството и манипулација со пари.
ЗДРАВЈЕ: Добро.


ВАГА
ЉУБОВ: Доколку сте во долга врска или брак, ќе бидете незадоволни поради недостаток на поинтензивни емоции и страст во врската.
РАБОТА: Ќе има малку позитивен тренд во оваа сфера од животот.
ЗДРАВЈЕ: Послабо.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Во овој период во вашиот живот може да се врати личност од вашето минато или пак да влезе постара личност која ќе ви се допадне.
РАБОТА: Намален обем на работа, што и да правите
ЗДРАВЈЕ: Инфекции во пределот на грлото и вратот.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ако сте направиле промена во љубовниот живот во блиското минато, ќе имате тенденција да вратите сè како што
беше.
РАБОТА: Можна е и блокада во сферата на кариерата, влошување на условите за работа.
ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можни се изненадувања во оваа сфера од животот. Ќе имате контакт со некој кој ќе ве фасцинира.
РАБОТА: Поволен ден за секаков вид маркетинг и особено за оние кои работат во ИТ секторот.
ЗДРАВЈЕ: Во многу добра здравствена состојба сте.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Проблеми за оние кои живеат со партнерот, бидејќи во куќата нема да има мир и можно е да се скарате.
РАБОТА: Ќе бидете полни со идеи, а сето тоа ќе биде поврзано со приватниот бизнис и независноста.
ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

РИБА
ЉУБОВ: Денес најмногу ќе размислувате за тоа како изгледале љубовните врски во минатото, за кои ќе имате идеализирана слика.
РАБОТА: Во оваа сфера можете да очекувате позитивен развој.
ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

Претходна објаваРуски лекар открил рецепт против опаѓање на косата
Следна објаваСИТЕ ПОЛУДЕА ПО ДИЕТАТА СО ТОМАТИ: Се губат килограми многу лесно

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име