Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 20 ФЕВРУАРИ! Девица пред невозможна љубов, Водолиите се...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 20 ФЕВРУАРИ! Девица пред невозможна љубов, Водолиите се занимаваат со правни прашања!

399
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 20 ФЕВРУАРИ! Девица пред невозможна љубов, Водолиите се занимаваат со правни прашања!
Еве што може да очекува секој хороскопски знак денес :

ОВЕН
ЉУБОВ: Можни се бројни можности за љубов, а тоа може да доведе до проблеми доколку сте во врска.

РАБОТА: Нема промени, што е добра вест само за оние кои се задоволни од ситуацијата.
ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

БИК
ЉУБОВ: Може да имате тајна врска, но поверојатно е дека ништо конкретно нема да се случи.
РАБОТА: Денеска ќе ве интересираат креативни занимања.
ЗДРАВЈЕ: Хормонален дисбаланс.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Нема да ви биде тешко да најдете некој кој ќе го привлече вашето.
РАБОТА: Можно е мало несогласување со подредените или проблем со работните средства.
ЗДРАВЈЕ: Послабо.

РАК
ЉУБОВ: Ќе бидете заљубени, па затоа и вашето расположение ќе биде променливо.
РАБОТА: Зголемен обем на работа, а ќе имате можност да ја покажете вашата креативна страна.
ЗДРАВЈЕ: Инфекции.

ЛАВ
ЉУБОВ: Без некој посебен труд ќе се најдете во ситуации поволни за љубов.
РАБОТА: Можни се недоразбирања. Оние кои се вклучени во креативни определби ќе имаат излив на инспирација.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ако некој ви се допаѓа, тоа ќе биде некој со кој немате шанси да бидете.
РАБОТА: Надредените би можеле да имаат проблеми, а негативните околности ќе се прелеат и врз вас.

ЗДРАВЈЕ: Многу добро.


ВАГА
ЉУБОВ: Денот е поволен за уживање, но само за оние кои се веќе во врска.
РАБОТА: Ќе бидете принудени да завршите некои заостанати.
ЗДРАВЈЕ: Стресот лошо влијае на вашето здравје.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Добар ден, ќе бидете опиени со чувството дека сте заљубени.
РАБОТА: Успехот е можен доколку се занимавате со забава, спорт или образование.
ЗДРАВЈЕ: Габични инфекции.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можностите во љубовниот живот нема да бидат доволно романтични за да ве инспирираат.

РАБОТА: Можни се правни проблеми, инаку нема особено важни настани.
ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Оние кои се во врска треба да знаат дека партнерот ќе биде расположен за уживање.

РАБОТА: Можни грешки во работниот процес, затоа проверувајте сè неколку пати.
ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Имате проблеми со одржување на хармонијата во љубовниот живот, можна е разделба.
БИЗНИС: Проблеми во партнерскиот бизнис и поврзани со правни прашања.
ЗДРАВЈЕ: Променливо.

РИБИ
ЉУБОВ: Ќе запознаете некој со кој можете да имате само платонска врска.
РАБОТА: Ќе имате некои проблеми на работа или во работниот процес.
ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

Претходна објаваДали јајцата влијаат на зголемениот холестерол? Ендокринологот ја решава оваа вечна ДИЛЕМА!
Следна објаваТелото ви испраќа важен СИГНАЛ: Колку често имате грчеви во желудникот и не сте гладни?

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име