Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 13 МАРТ! Овните се особено привлечни денес, Скорпиите...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 13 МАРТ! Овните се особено привлечни денес, Скорпиите ги следи неочекувана парична добивка!

645
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 13 МАРТ! Овните се особено привлечни денес, Скорпиите ги следи неочекувана парична добивка!

Иако Овните ќе имаат посебен шарм, а Скорпиите може дури и да освојат пари, хороскопскиот знак за кој се ќе оди добро, сепак тие се Водолија.
Еве што може да очекува секој хороскопски знак :


ОВЕН
ЉУБОВ: Планетата Венера е во вашиот знак и ви дава посебна привлечност.
РАБОТА: Можете да се надевате на успех во секоја професија која има врска со креативноста.
ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БИК
ЉУБОВ: Нема да ве интересира сериозна врска, бидејќи ќе имате повеќе можности.
РАБОТА: Можна е помош од претпоставен или личност која на некој начин е важна и влијателна.
ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Можете да создадете можности за флерт со својата генијалност и смисла за хумор.
РАБОТА: Внимавајте како управувате со вашите средства за да не западнете во неволја.
ЗДРАВЈЕ: Болки во стомакот.

РАК
ЉУБОВ: Ќе бидете многу фокусирани на љубовта и можно е некој нов да ви се допадне.

РАБОТА: Очекувајте зголемен обем на работа доколку сте претприемач или имате семеен бизнис.
ЗДРАВЈЕ: Гастритис.
ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе имате можности за љубов доколку излезете на некое место за забава. Доколку сте во врска, можен е романтичен состанок со партнерот.
РАБОТА: Успех во креативните занимања.
ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можно е да ја освоите љубовта на влијателна личност.
РАБОТА: Не потпирајте се на никој да ви создаде поволни услови за работа, се ќе зависи од вас. ЗДРАВЈЕ: Нервозен стомак.


ВАГА
ЉУБОВ: Ќе ве привлекува некој со кој работите или кој работи за вас, но таа љубов е осудена на пропаст. РАБОТА: Работете од дома, тимски или со партнер.
ЗДРАВЈЕ: Инфекции.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Одлична комуникација со личноста за која сте заинтересирани.
РАБОТА: Можно е да победите или да најдете пари, односно нешто вредно. Елоквентноста ќе ви помогне во бизнисот.
ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можеби претпочитате отворени опции наместо постојана врска.
РАБОТА: Имајте корист од се што е поврзано со странство и образование.
ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Партнерот ќе биде нешто поагресивен во комуникацијата. Поради ова, можно е да се наруши хармонијата во врската.
РАБОТА: Може да добиете добра понуда за работа.
ЗДРАВЈЕ: Психосоматски поплаки.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Можеби ќе се изненадите со сентименталност. Ќе бидете емотивни и расположени за љубов. РАБОТА: Добри меѓучовечки односи на работа и уживање во работата.
ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

РИБИ
ЉУБОВ: Комплицирана семејна ситуација може да предизвика проблем меѓу вас и партнерот. РАБОТА: Успех во сферата на администрацијата и логистиката, како и во правните работи.
ЗДРАВЈЕ: Пад на виталноста

Претходна објаваИма трик: Натерајте некој да се заљуби во вас
Следна објаваПлетење – јога за вашиот мозок

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име