Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 10 АПРИЛ! Близнаците ќе започнат забранета романса, а...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 10 АПРИЛ! Близнаците ќе започнат забранета романса, а еве кој треба да внимава што потпишува!

548
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 10 АПРИЛ! Близнаците ќе започнат забранета романса, а еве кој треба да внимава што потпишува!

За Близнаците можно е да започнат романса со некој со кој не треба, додека Водолијата може да потпише договор кој нема да биде во нивна полза…

ОВЕН
ЉУБОВ : Во овој период чувствата ви се такви што би можеле да ви се допаднат повеќе луѓе. РАБОТА: Доколку работите на полето на банкарството и манипулацијата со туѓи пари, бидете внимателни. ЗДРАВЈЕ : Послабо.

БИК
ЉУБОВ: Ќе сонувате да доживеете филмска љубов. Сепак, такво нешто денеска нема да се случи. РАБОТА: Поволен ден за оние кои се занимаваат со уметност или работат во медиумите. ЗДРАВЈЕ: Хормонален дисбаланс.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Можно е да започнете романса со некој со кој не треба. РАБОТА: Денеска лесно може да напредувате финансиски или да добиете понуда. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

РАК
ЉУБОВ: Ќе бидете многу активни и социјални, што ќе создаде добри можности за комуникација со личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Ќе бидете подготвени директно да се справите со проблемите. ЗДРАВЈЕ: Добро.


ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе измешате пријателство и љубов, поради што ќе создадете конфузија во двете сфери од животот. РАБОТА: Ќе имате можности да ги искористите социјалните врски за да поттикнете проект. ЗДРАВЈЕ: Габична инфекција.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можно е да откриете дека избраната личност има други можности за љубов и нема да бидете сигурни кого ќе избере. РАБОТА: Нема посебни настани во оваа сфера на животот. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ВАГА
ЉУБОВ: Големите очекувања можат да ве направат незадоволни од моменталната ситуација, што ќе го навреди вашиот партнер. РАБОТА: Во овој период немате проблем да ги прекршите правилата. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можно флертување, но веројатно ништо повеќе од тоа. РАБОТА: Можно е во последно време да сте невнимателни со парите и да зажалите. ЗДРАВЈЕ: Послаб апетит.

Голем месечен хороскоп за април 2023 година! Дознајте што го чека вашиот хороскопски знак во текот на овој месец


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можно е добро време, бидејќи сигурно ќе имате можност да излезете, а можеби и со личноста која ви се допаѓа. БИЗНИС: Проблеми поврзани со приватен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Алергија.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Може да постигнете емотивна блискост со личноста која ви се допаѓа и да поставите основа за нешто значајно. РАБОТА: Нерационални инвестиции. Внимавајте како ракувате со парите. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ментална блискост со личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Можно е да потпишете договор кој нема да биде во ваша корист. Внимателно прочитајте сè што потпишувате. ЗДРАВЈЕ: Чувствително варење.

РИБИ
ЉУБОВ: Можно е да не бидете искрени и одговорни и тоа да создаде проблем во врската. РАБОТА: Ќе бидете многу инспирирани, што е добро за оние кои се занимаваат со креативна работа. ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте алкохол.

Претходна објаваРид на крстови: Мистично место на кое не можат да му одолеат ниту најголемите атеисти
Следна објаваОдговорете искрено на шест прашања: Тест кој открива колку навистина се грижите за вашето здравје

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име