Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 1 МАЈ! Бик на работ на раскинување, деловен...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 1 МАЈ! Бик на работ на раскинување, деловен успех ги следи Близнаците!

625
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 1 МАЈ! Бик на работ на раскинување, деловен успех ги следи Близнаците!

Повеќето хороскопски знаци ќе влезат во месец мај со љубовни проблеми.

Еве што може да очекува секој хороскопски знак :

ОВЕН

ЉУБОВ: Денес ќе ве гуши сето она што го доживувате како обврска, вклучително и врската, која ќе ве направи незадоволни.
РАБОТА: Можно е да се чувствувате блокирани во оваа сфера.
ЗДРАВЈЕ: Нервна напнатост.

БИК

ЉУБОВ: Можни се навистина поголеми проблеми во оваа сфера, бидејќи и вие и вашиот партнер ќе се стремите кон слобода, што може да доведе до раскинување.
РАБОТА: Ќе бидете склони да преземате премногу ризици.
ЗДРАВЈЕ: Потребна ви е детоксикација.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Вашиот убав изглед ќе дојде до израз, бидејќи навистина ќе се трудите да бидете неодоливи. РАБОТА: Можно е да доживеете успех во што и да работите, но особено ако се занимавате со уметност.
ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РАК
ЉУБОВ: Моментално сте во период во кој имате проблеми со остварување на позитивна комуникација со избрана личност.
БИЗНИС: Ќе вложувате енергија во сопствен бизнис или семеен бизнис.
ЗДРАВЈЕ: Со лоша здравствена состојба сте.

ЛАВ

ЉУБОВ: Можеби размислувате за промена, бидејќи ви треба освежување и нешто ново во љубовниот
живот.
РАБОТА: Ќе бидете незадоволни што ќе мора да се снајдете.
ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Ќе бидете позатворени за нови познанства, поради што не можете да се надевате на нешто ново во
љубовниот живот.
РАБОТА: Без промени на полето на работата и кариерата ќе продолжи истиот тренд.
ЗДРАВЈЕ: Послабо.

ВАГА

ЉУБОВ: Ќе се чувствувате обесхрабрено, бидејќи ќе имате впечаток дека се движите чекор напред и два
назад.
РАБОТА: Можеби имате административни или правни проблеми.
ЗДРАВЈЕ: Во добра здравствена состојба сте.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Работите нема да се одвиваат како што сакате, бидејќи не сте во состојба да бидете во
хармонија со другите периодов.
РАБОТА: Можеби ќе треба да позајмите пари или да земете заем.
ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Нема да имате среќа во љубовта, а повеќе ќе ве интересираат пријателските отколку
романтичните.
БИЗНИС: Важно е да не ризикувате во обид да заработите брзо.
ЗДРАВЈЕ: Грижете се повеќе за вашето здравје.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Ќе имате проблеми во оваа сфера, особено ако сте во долга врска или брак. Партнерот ќе биде многу
нетолерантен.
РАБОТА: Можеби ќе имате некакво несогласување со претпоставен.
ЗДРАВЈЕ: Добро.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Ќе имате одлична можност за љубов. Некој навистина посебен ќе влезе во вашиот живот.
РАБОТА: Можно справување со некои правни и статусни прашања. Мало подобрување на ситуацијата во кариерата.
ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РИБА

ЉУБОВ: Ќе бидете фокусирани на други области од животот и нема да имате време за љубов.
РАБОТА: Можно е да доживеете промени кои ќе значат многу поголема одговорност на вашите рамена.
ЗДРАВЈЕ: Имате деликатно здравје.

Претходна објаваОртопедскиот хирург Ронан БАНИМ: Дали знаете зошто ве болат колената?
Следна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК 2 МАЈ! Лудилото на денот за Раковите, но затоа Водолијата ја чека љубовно изненадување!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име