Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПЕТОК 7-ми АПРИЛ! Близнаците ќе се заљубат, Раковите се...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПЕТОК 7-ми АПРИЛ! Близнаците ќе се заљубат, Раковите се склони кон мечтаење

603
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПЕТОК 7-ми АПРИЛ! Близнаците ќе се заљубат, Раковите се склони кон мечтаење

Хороскопските знаци денеска ќе бидат под влијание на динамична енергија која ќе им донесе предизвици, но и можности за напредок и развој.

ОВЕН
ЉУБОВ: Ќе имате поинтересни контакти, но можеби размислувате за некој со кој за малку ќе раскиневте. РАБОТА: Промени, особено за оние кои се занимаваат со приватен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

Голем месечен хороскоп за април 2023 година! Дознајте што го чека вашиот хороскопски знак во текот на овој месец


БИК
ЉУБОВ: Ќе се трудите да изгледате убаво бидејќи мислењето на оние околу вас е многу важно. Затоа, можеби ќе имате повеќе можности за љубов . РАБОТА: Можни се промени во работата. ЗДРАВЈЕ: Болки во стомакот.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Иако ќе бидете расположени, денес нема да најдете љубов, но можеби ќе ви се допадне некој нов. РАБОТА: Можност за наоѓање дополнителна привремена работа. ЗДРАВЈЕ: Подобрување.


РАК
ЉУБОВ: Во овој период сте премногу склони кон мечтаење, па можеби нема да гледате добри можности за љубов. РАБОТА: Лош ден за оние кои се занимаваат со манипулација со туѓи пари . ЗДРАВЈЕ: Внимавајте со дрогата и алкохолот.


ЛАВ
ЉУБОВ: Недоволно јасна комуникација може да доведе до некои проблеми во љубовната врска. РАБОТА: Лесно можете да најдете нова работа, каква што веројатно посакувате. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можеби мислите на личност која е далеку, или ќе ве окупира некој со кој немате шанси да бидете. РАБОТА: Неповолен период за склучување договори. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ВАГА
ЉУБОВ: Во овој период сакате луѓе кои не се расположени за посветеност. Ќе завршиш повреден. РАБОТА: Вашиот деловен партнер ќе ве изневери. ЗДРАВЈЕ: Габична инфекција.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Доколку веќе сте во врска, можни се проблеми поради многу флексибилното разбирање на верноста. РАБОТА: Може да добиете повеќе од една понуда за работа. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Нема да бидете расположени за љубов, барем не за долгорочната разновидност. Вашиот слободен дух нема да ви го дозволи тоа. РАБОТА: Ќе бидете растргнати меѓу различни аспирации. ЗДРАВЈЕ: Инфекција.


ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Партнерот ќе биде недофатлив и повеќе ќе се интересира за социјалниот живот отколку за вас. РАБОТА: Можни се различни проблеми од логистичка и административна природа. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе имате пријатна комуникација со личноста која ви се допаѓа, но нема да можете да воспоставите поблиска врска. РАБОТА: Ќе барате или ќе добиете понуда за нова работа . ЗДРАВЈЕ: Променливо.

РИБИ
ЉУБОВ: Понекогаш имате проблем да ја разликувате реалноста од она што е плод на вашата имагинација, особено во љубовта. РАБОТА: Ќе мора да бидете поодговорни. Останете подалеку од сомнителни активности и луѓе. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

Претходна објаваРецепт за пастрмка каков што досега не сте пробале: Риба во рерна со зеленчук, чиј вкус ќе ве воодушеви
Следна објаваПравославните верници денес го слават Благовец…

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име