Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПЕТОК 28 АПРИЛ! Раковите немаат среќа во љубовта, Вагите...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПЕТОК 28 АПРИЛ! Раковите немаат среќа во љубовта, Вагите очекуваат проблеми на работа, а еве кои страдаат од здравствени проблеми

668
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПЕТОК 28 АПРИЛ! Раковите немаат среќа во љубовта, Вагите очекуваат проблеми на работа, а еве кои страдаат од здравствени проблеми

Денес ќе биде возбудлив ден за повеќето хороскопски знаци.

ОВЕН
ЉУБОВ: Можно е да направите промена во љубовниот живот, бидејќи ќе има примамливи можности за љубов. РАБОТА: Ќе имате проблеми од административен карактер. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.


БИК
ЉУБОВ: Ќе бидете допадливи и ќе остварувате бројни контакти, но ништо од тоа нема да прерасне во значајна врска. РАБОТА: Можеби имате проблеми со наплатата. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе ве привлекува некој од вашиот круг на пријатели, а тоа само ќе придонесе за создавање недоразбирања. РАБОТА: Проблеми со подредените кои ќе ве саботираат на работа. ЗДРАВЈЕ: Настинка.


РАК
ЉУБОВ: Ќе бидете несреќни бидејќи во последно време вие ​​сте страната што предизвикува дисхармонија во врската. РАБОТА: Можеби се грижите за правни прашања. ЗДРАВЈЕ: Променливо.


ЛАВ
ЉУБОВ: Можеби ќе одите на романтично патување, или ќе се заљубите во некој што ќе го сретнете на патувањето. РАБОТА: Ќе имате финансиски потешкотии поради лошите инвестиции. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можеби воопшто немате можност да ја запознаете личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Ќе имате премногу работа, што ќе ве направи многу оптоварени и нерасположени. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе бидете подготвени да му угодите на вашиот избраник, што ќе го натера уште повеќе да се заљуби во вас. РАБОТА: Можни се грешки на работа или проблем со средствата за работа. ЗДРАВЈЕ: Нестабилно.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можна посесивност и дисхармонија во врската предизвикана од љубоморни испади. РАБОТА: Ќе ви биде одвлечено вниманието кога работите. ЗДРАВЈЕ: Повреди.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Може да завршите во врска со некој за кој знаете дека не е вистинската личност за вас. РАБОТА: Ќе добиете деловна понуда. ЗДРАВЈЕ: Јадете полесна храна.


ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можно е вашата љубовна врска да биде зафатена од криза и да не се одржува без некои радикални промени. БИЗНИС: Проблеми во партнерскиот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Напад на анксиозност.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Во овој период ќе имате можност да уживате во друштво на атрактивни луѓе, поради што лесно можете да се заљубите. РАБОТА: Избегнувајте неодговорно однесување и доцнење. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РИБИ
ЉУБОВ: И денес нема да можете да го покажете она што го чувствувате на вистински начин. Најдобро е да се концентрирате на себе. РАБОТА: Можни се проблеми од административна или логистичка природа. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

Претходна објаваКои лекови не треба да ги земате додека возите?
Следна објава3 пијалоци кои даваат олеснување после тежок оброк: Го стимулира варењето и за само 15 минути исчезнуваат подуеност и тежина во стомакот

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име