Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПЕТОК 19 МАЈ! Вагите немаат среќа во ЉУБОВТА, ИМУНИТЕТОТ...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПЕТОК 19 МАЈ! Вагите немаат среќа во ЉУБОВТА, ИМУНИТЕТОТ на Стрелецот паѓа, а еве кој има проблеми со ПАРИТЕ

695
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПЕТОК 19 МАЈ! Вагите немаат среќа во ЉУБОВТА, ИМУНИТЕТОТ на Стрелецот паѓа, а еве кој има проблеми со ПАРИТЕ
Уште еден возбудлив астролошки ден е пред нас, а Марс, планетата на акцијата и енергијата, наскоро ќе го промени знакот и ќе влезе во Лав, каде што ќе има силно влијание врз Лавовите, Скорпиите, Биковите, Водолиите, Стрелците и Овенот.

ОВЕН
ЉУБОВ: Некого ќе ви се допадне, а тоа ќе биде личност за која не треба да имате чувства. РАБОТА: Секоја деловна акција треба повнимателно да ја планирате. ЗДРАВЈЕ: Послабо.


БИК
ЉУБОВ: Ќе имате контакт со некој што ви се допаѓа, но веројатно само индиректно. РАБОТА: Проблеми поврзани со работа во странство или работа во странски компании. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.


БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе бидете позатворени од вообичаено, што ќе ви го отежне уживањето. Можно е да ви го одвлекуваат вниманието од проблеми од други сфери. РАБОТА: Ќе размислувате за влез во партнерски бизнис. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

РАК
ЉУБОВ: Можно е околностите да ве одвојат од вашиот избраник. РАБОТА: Ќе им се допаднете на претпоставените. ЗДРАВЈЕ: Бидете чувствителни, сериозно сфатете ги сите симптоми што ќе се појават.


ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе имате контакти со атрактивни луѓе, кои ќе ја разбудат вашата страсна природа. РАБОТА: Можно е службено патување и успех во трговијата. ЗДРАВЈЕ: Добро.


ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Не можете да очекувате значителни промени во оваа сфера. Многу малку ќе направите со љубовниот живот. РАБОТА: Ќе имате можност да направите нешто креативно. ЗДРАВЈЕ: Настинка.

ВАГА
ЉУБОВ: Бидејќи љубовта ви е најважна, ова ќе биде предизвик за вас бидејќи нема да имате среќа. БИЗНИС: Проблеми во партнерскиот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Габична инфекција.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можно е да имате можности за физички контакт со некој што ви се допаѓа. РАБОТА: Ако очекувавте напредок или промена, тоа нема да се случи. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ќе запознаете неколку атрактивни личности и ќе ви биде тешко да се одлучите само за една. РАБОТА: Вие сте многу мотивирани, поради што ќе постигнете значителен напредок во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

Како се однесуваат хороскопските знаци кога се љубоморни? Девиците КРИТИКУВААТ; Раковите и Биковите стануваат ПОСЕСИВНИ, а Јарците БАРАНИ!


ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можно е да комуницирате со некој што ви се допаѓа. РАБОТА: Ќе имате проблеми доколку се занимавате со приватен бизнис. Ова ќе бара дополнителна посветеност. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Можеби ќе ви се допадне некој од вашиот круг на пријатели или некој што штотуку сте го запознале. РАБОТА: Промена во областа на финансиите и можно мало подобрување во таа сфера. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РИБА
ЉУБОВ: Можно е да ви се допадне некој кој е многу постар од вас. РАБОТА: Ќе имате проблеми во финансиската сфера, кои може да ве блокираат и во други сфери. ЗДРАВЈЕ: Добро.

Претходна објаваКако се однесуваат хороскопските знаци кога се љубоморни? Девиците КРИТИКУВААТ; Раковите и Биковите стануваат ПОСЕСИВНИ, а Јарците БАРАНИ!
Следна објаваЛЕЧИ АФТИ, КАНДИДА, КАШЛИЦА! Пијте чај од ова РАСТЕНИЈА секоја вечер ПРЕД СПИЕЊЕ, ќе бидете позитивно изненадени!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име