Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПЕТОК 17 ФЕВРУАРИ! Овенот расположен за љубов, Близнаците во...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПЕТОК 17 ФЕВРУАРИ! Овенот расположен за љубов, Близнаците во психолошка криза

496
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПЕТОК 17 ФЕВРУАРИ! Овенот расположен за љубов, Близнаците во психолошка криза
Месечината, најбрзо подвижната планета, денес е во Јарец, па затоа сме фокусирани на деловните обврски, но и на финансиите. Овој астролошки период најмногу им одговара на Јарците, Девиците и Биковите.

ОВЕН
ЉУБОВ: Ќе ве интересира многу љубовта, но не и личноста со која сте. Затоа можеби ќе барате љубов на друго место.

РАБОТА: Лошите меѓучовечки односи ќе ви го уништат денот.

ЗДРАВЈЕ: Солидно.


БИК
ЉУБОВ: Можно е да започнете романса со некој со кој не треба да бидете.

РАБОТА: Денеска лесно може да напредувате финансиски или да добиете нова работа.

ЗДРАВЈЕ: Габична инфекција.


БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Доколку сте сами, ќе сретнете некој кој има многу сериозни намери. Можно е да се работи за личност значително постара од вас.

РАБОТА: Ќе имате можности да ги искористите своите комуникативни вештини.

ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РАК
ЉУБОВ: Ќе бидете склони кон платонска врска или тајна љубов.

РАБОТА: Ќе имате нерационални инвестиции, затоа внимавајте како се справувате со средствата.

ЗДРАВЈЕ: Ментална криза.


ЛАВ
ЉУБОВ: Во овој период чувствата ви се поинтензивни од вообичаено, поради што можеби ќе сакате повеќе луѓе.

РАБОТА: Ако работите банкарство, внимавајте.

ЗДРАВЈЕ: Послабо.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можеби ќе откриете дека вашиот партнер има други опции или можности во вашиот љубовен живот.

РАБОТА: Стабилност на работа и без некои посебни настани во оваа сфера.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе сонувате за романса од бајките, а може да се случи на сосема неочекувано место.

РАБОТА: Поволен ден за оние кои се занимаваат со уметност или работат во медиумите.

ЗДРАВЈЕ: Хормонален дисбаланс.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Денес можеби ќе доживеете љубов како од бајка.

РАБОТА: Можно е да имате нови трошоци, но вашата финансиска состојба сепак ќе биде помалку критична од вообичаено.

ЗДРАВЈЕ: Лош апетит.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можете да постигнете ментална блискост со личноста која ви се допаѓа.

БИЗНИС: Може да склучите договор или да потпишете договор, но тоа може да пропадне во наредните денови.

ЗДРАВЈЕ: Чувствително варење.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Незадоволство од партнерот поради големите очекувања.

РАБОТА: Можно е да се поврзете со некои моќни или опасни луѓе. Сега немате проблем да ги прекршите правилата.

ЗДРАВЈЕ: Слабо.


ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Љубовта нема да ве интересира многу , енергијата најмногу ќе ја вложувате во други области од животот.

РАБОТА: Можете да имате успех на која било високо квалификувана работа.

ЗДРАВЈЕ: Инфекција.

РИБИ
ЉУБОВ: Ќе бидете пречувствителни и затоа ќе бегате во вашата имагинација од она што ќе го сфатите како сурова реалност.

РАБОТА: Ќе бидете неподготвени за справување со проблемите.

ЗДРАВЈЕ: Променливо.

Претходна објаваЈа бојадисавте косата, но бојата веќе избледе? Овие работи не смеете да ги правите ако ја фарбате косата!
Следна објаваПомага при КАНДИДА, топи КИЛОГРАМИ и се користи и како ЕЛИКСИР НА УБАВИНАТА, сите имаме ДОМА Јаболков оцет

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име