Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПЕТОК 12 МАЈ! Стрелците се занимаваат со приватен БИЗНИС,...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПЕТОК 12 МАЈ! Стрелците се занимаваат со приватен БИЗНИС, Скорпиите страстни, а еве каков знак следи ПРОМЕНА НА РАБОТА

600
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПЕТОК 12 МАЈ! Стрелците се занимаваат со приватен БИЗНИС, Скорпиите страстни, а еве каков знак следи ПРОМЕНА НА РАБОТА

Ни претстои возбудлив астролошки ден каде што ретроградниот Меркур сè уште е на сила, што значи дека разбирањето е на минимум, но од 15 мај подгответе се да ги реализирате плановите кои се одложени.

ОВЕН
ЉУБОВ: Дисхармонија во врската. Треба да го држите вашиот темперамент под контрола. РАБОТА: Можни се мали недоразбирања со колегите или луѓето кои работат за вас. ЗДРАВЈЕ: Инфекции.


БИК
ЉУБОВ: Ќе бидете многу социјални и ќе воспоставите контакт со повеќе луѓе на кои ќе им се допаднете. РАБОТА: Ќе имате одредени проблеми во работниот процес или ќе имате проблеми со надлежните. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.


БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Многу повеќе ве интересира работата отколку љубовниот живот. РАБОТА: Ќе уживате во малку попозитивен тренд во оваа сфера, но не очекувајте важни промени и настани. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РАК
ЉУБОВ: Во блиска иднина можете да очекувате похармоничен љубовен живот, но денес ситуацијата ќе биде нестабилна. РАБОТА: Можни административни или логистички проблеми. ЗДРАВЈЕ: Габични инфекции.


ЛАВ
ЉУБОВ: Љубовниот живот ќе ви биде нестабилен бидејќи ќе барате слобода од сите обврзувачки врски. РАБОТА: Можни проблеми во приватниот бизнис или во сферата на финансиите . ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе ве интересира некој кој е доволно егзотичен што неговото друштво може да ви ги прошири хоризонтите. РАБОТА: Успех во образованието и спортот. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

Голем месечен хороскоп за мај 2023 година – дознајте какви промени го очекуваат вашиот хороскопски знак!


ВАГА
ЉУБОВ: Љубовниот живот ќе ви се сведе на комуникација и флерт, без конкретни настани. РАБОТА: Можна промена на финансиската состојба. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можна е страсна врска, но не и нешто што има изгледи да стане сериозна. РАБОТА: Внимавајте да не згрешите, бидејќи денес сте склони кон тоа. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Во овој период не сте посветени на љубовниот живот, па нема да има посебни можности за љубов. РАБОТА: Ќе се занимавате со недвижнини или приватен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.


ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можни се нови познанства, но ништо повеќе од тоа, иако ќе бидете желни да остварите физички контакт со некого. РАБОТА: Ќе се занимавате со логистика или ќе одите на службен пат. ЗДРАВЈЕ: Слабо варење.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Нема да има важни настани во љубовниот живот, но ќе има нови и ветувачки контакти. РАБОТА: Можна промена на работното место или проблеми со претпоставените. ЗДРАВЈЕ: Гастритис.

РИБА
ЉУБОВ: Денес ќе биде стресен ден, поради што емотивно ќе бидете затворени за сите, вклучително и за партнерот. РАБОТА: Можно е да се занимавате со некоја зафатена работа или да работите со пријателите. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

Претходна објаваЈадеме ТОН БАКТЕРИИ поради ГРЕШКАТА која ја правиме кога ја миеме салатата
Следна објаваЕкспертите велат дека овој напиток подобро од водата ќе ја задоволи вашата жед

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име