Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК 9 МАЈ! Близнаците во љубовните врски, Девиците се...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК 9 МАЈ! Близнаците во љубовните врски, Девиците се советуваат да посетат лекар!

520
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК 9 МАЈ! Близнаците во љубовните врски, Девиците се советуваат да посетат лекар

Хороскопските знаци ќе имаат многу интересен ден, но на Овните, Раковите и Вагите им се советува да бидат дополнително внимателни кога е здравјето во прашање.
Еве што може да очекува секој хороскопски знак:


ОВЕН
ЉУБОВ: Бурен семеен живот, нервоза и несогласувања. Доколку живеете заедно со избраната личност, можни се кавги. БИЗНИС: Ќе започнете семеен или приватен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Внимавајте што јадете.

БИК
ЉУБОВ: Денес е лесно да ги разбудите вашите чувства, но тие ќе бидат премногу турбулентни за хармонија во љубовта. РАБОТА: Можни привремени финансиски проблеми. ЗДРАВЈЕ: Инфекција.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Можна љубовна средба или афера со некој од вашиот круг на пријатели. РАБОТА: Се наоѓате во период кога треба да вложите дополнителни напори за да ги видите плодовите од вашиот труд, но не веднаш туку во иднина. ЗДРАВЈЕ: Ментални проблеми.


РАК
ЉУБОВ: Бидејќи планетата Венера е во вашиот знак, ќе бидете привлечни без премногу труд. РАБОТА: Ќе размислувате однапред, што ќе вроди со плод. ЗДРАВЈЕ: Гастритис.

ЛАВ
ЉУБОВ: Егоизмот отсекогаш бил ваш проблем, особено во љубовната врска, па затоа треба да ја контролирате оваа тенденција. РАБОТА: Можни проблеми во односите со претпоставените и личностите од власт. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Стабилизација во оваа сфера, пред се затоа што ќе бидете избалансирани на психолошки план. РАБОТА: Ќе завршите некоја работа што остана недовршена. ЗДРАВЈЕ: Би било добро да се обратите на лекар.

Неделен хороскоп за периодот од 8 до 14 мај! Откријте што велат ѕвездите


ВАГА
ЉУБОВ: Ќе има мало подобрување во оваа сфера. Вашиот вроден такт ќе ви помогне да ги надминете тешкотиите. РАБОТА: Инфузија на готовина е можна ако ја барате. ЗДРАВЈЕ: Прекумерен апетит.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можно е да ви се допадне некој што не го познавате добро, но ќе ја разбуди страста во вас. РАБОТА: Мало подобрување на финансиската состојба и подобар однос со колегите. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Во овој период не сакате посветеност во љубовта, како и луѓето кои ви се допаѓаат. РАБОТА: Успех во се што е поврзано со тимска работа. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Партнерот можеби ќе направи нешто што ќе ве налути, но треба да имате на ум дека денес е многу лесно да ве налути. РАБОТА: Можеби имате повеќе работа отколку што сакате. ЗДРАВЈЕ: Болки во стомакот.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Можно е да ве привлече некој кој живее во ваша близина, но веќе ќе сфатите дека тоа е само страст, а не љубов. РАБОТА: Постабилна финансиска ситуација, можеби нешто спаси. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

РИБА
ЉУБОВ: Запознавање со некој од минатото, или ќе ви се допадне некој многу постар од вас. РАБОТА: Ќе добиете можност да се занимавате со креативна работа или нешто поврзано со нега и убавина. ЗДРАВЈЕ: Добро.

Претходна објаваНеделен хороскоп за периодот од 8 до 14 мај! Откријте што велат ѕвездите
Следна објаваКАКО ДА ПРЕПОЗНАЕТЕ ПСИХОПАТИ И СОЦИОПАТИ? Важни индикатори и предупредувачки знаци!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име