Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК, 28 ФЕВРУАРИ! Овен пред нови љубовни можности, Шкорпиите...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК, 28 ФЕВРУАРИ! Овен пред нови љубовни можности, Шкорпиите блескаат пред претпоставените!

648
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК, 28 ФЕВРУАРИ! Овен пред нови љубовни можности, Шкорпиите блескаат пред претпоставените!
Повеќето хороскопски знаци ќе имаат поблаги здравствени проблеми како што се болки во грлото и намален имунитет.

Еве што може да очекува секој хороскопски знак денес:


ОВЕН
ЉУБОВ: Денеска ќе бидете подготвени да се пошегувате и да разговарате со сите, што може да ви даде некои можности за љубов.
РАБОТА: Успех во трговијата, логистиката или давање услуги.
ЗДРАВЈЕ: Добро.

БИК
ЉУБОВ: Иако денес ќе имате многу контакти, се чини дека тоа не влијае особено поволно на вашиот љубовен живот.
РАБОТА: можен партнер или тимска работа или работа со пријателите.
ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

БЛИЗНАЦИТЕ
ЉУБОВ: Нема да покажувате ентузијазам, што може да повреди некој што ве сака. Бидете потактични и свесни за чувствата на другите луѓе.
РАБОТА: Можна позитивна промена, но не онаа што сте ја посакувале.
ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

РАК
ЉУБОВ: Ќе бидете многу емотивни, што уште повеќе ви е неопходно да најдете стабилност во љубовниот живот.
РАБОТА: Ќе носите важни одлуки и планови во однос на работата и кариерата.
ЗДРАВЈЕ: Влошување.

ЛАВ
ЉУБОВ: Избраната личност ќе биде нерасположена или зафатена, што ќе ви ја уништи способноста да уживате во љубовта.
РАБОТА: Ќе сфатите дека секојдневните напори нема да доведат до посакуваната цел, поради што ќе бидете исфрустрирани.
ЗДРАВЈЕ: Проблем со варењето.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе доживеете нешто што може да ве направи несреќни. Може да се заљубите во некој кој не е заинтересиран за вас.
РАБОТА: Проблеми со работа за странци или патување во странство.
ЗДРАВЈЕ: Солидно.


ВАГА
ЉУБОВ: Може да запознаете личност со странско потекло, која ќе ве заинтригира и ќе ве инспирира да сакате.
РАБОТА: Можни се проблеми во работниот процес. Ќе бидете незадоволни од постигнатото, од кариерата воопшто.
ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Копнеете по стабилност и сигурност во љубовниот живот, бидејќи немате енергија за авантури во овој период.
РАБОТА: Ќе ви се зголеми популарноста, особено кај претпоставените.
ЗДРАВЈЕ: Полошо.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Нема да ви биде лесно да воспоставите хармонија во врската, поради насобраните фрустрации од двете
страни.
РАБОТА: Можни се кадровски промени на местото каде што работите.
ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можно е проблемите низ кои ќе бидете принудени да поминете заедно со партнерот, уште повеќе да ве зближат.
РАБОТА: Бидете внимателни кога работите со туѓи пари.
ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Премногу ќе размислувате за изгубената љубов или минатите шанси, за да можете да имате
исполнет љубовен живот.
РАБОТА: Проблеми и несогласувања со претпоставените.
ЗДРАВЈЕ: Забоболка.

РИБА
ЉУБОВ: Можно е личноста која ви се допаѓа да биде недостапна.
РАБОТА: Најдобро е да немате големи очекувања во овој период.
ЗДРАВЈЕ: Проблем со аритмија и притисок.

Претходна објаваДепилација: Природен рецепт за отстранување на влакна
Следна објаваШто се случува со нашето тело за време на постот?

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име