Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК 23 МАЈ! Лавовите чекаат ЉУБОВНО ЛАДЕЊЕ, а еве...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК 23 МАЈ! Лавовите чекаат ЉУБОВНО ЛАДЕЊЕ, а еве кој има ПРОБЛЕМИ СО ПАРИТЕ

493
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК 23 МАЈ! Лавовите чекаат ЉУБОВНО ЛАДЕЊЕ, а еве кој има ПРОБЛЕМИ СО ПАРИТЕ

Повеќето хороскопски знаци денес нема да имаат среќа ниту во љубовта, ниту во бизнисот.

Еве што може да очекува секој хороскопски знак :


ОВЕН
ЉУБОВ: Повеќе ќе ве интересира вашата избраничка да ви се восхитува отколку навистина
да и се дадете на таа личност.
РАБОТА: Финансиски грижи и нестабилност во таа сфера.
ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

БИК
ЉУБОВ: Можни се несогласувања во врската. Ќе се стремите кон ослободување и поради тоа може да го повредите партнерот.
БИЗНИС: Успех во сите работи поврзани со трговијата.
ЗДРАВЈЕ: Добро.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Врска која се граничи со љубов и пријателство. Може да се чувствувате фрустрирани поради тоа
РАБОТА: Проблеми во партнерски бизнис или правни проблеми.
ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

РАК
ЉУБОВ: Добра комуникација со партнерот или со некој што ви се допаѓа, но нема да уживате во стабилност во љубовниот живот.
РАБОТА: Во овој период може да се исплати разумен ризик.
ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

Неделен хороскоп за периодот од 22.05. до 28.05.2023! Што го чека вашиот хороскопски знак оваа недела?


ЛАВ
ЉУБОВ: Можни се недоразбирања во оваа сфера и проблеми поради заладување на врската, особено ако сте во „нова“ врска.
РАБОТА: Ќе бидете оптоварени со работа, можеби и преоптоварени.
ЗДРАВЈЕ: Бавно варење.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе ви се допадне некој со кој работите и имате професионален однос. Поради ова, можеби ќе бидете
принудени да ја чувате таа љубов во тајност.
БИЗНИС: Проблеми и блокирање на паричните текови.
ЗДРАВЈЕ: Склоност кон настинување.


ВАГА
ЉУБОВ: Можно е несреќно да се заљубите во некого или егзистенцијалните проблеми
негативно да се одразат на вашиот љубовен живот.
РАБОТА: Нема да имате среќа со луѓе кои работат за вас.
ЗДРАВЈЕ: Песок во бубрегот.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Нема да се случи ништо ново. Можно е да се чувствувате заглавени во врска во која не сте целосно среќни.
РАБОТА: Ќе страдате поради нечесноста на личностите над вас на хиерархиската скала.
ЗДРАВЈЕ: Срцеви проблеми.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ќе сакате на некој начин да се осигурате, за да не се повредите, поради што ќе ги форсирате работите.
РАБОТА: Ќе се сомневате во своите способности, бидејќи ќе се соочите со предизвик.
ЗДРАВЈЕ: Имате деликатно здравје.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе имате проблем да уживате во секаков вид сензуално задоволство, што исто така би можело да ја настрада вашата љубовна врска.
РАБОТА: Зголемен обем на работа, особено за оние кои се занимаваат со трговија.
ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Помалку ќе се грижите за љубовниот живот, а повеќе за некои други сфери.
РАБОТА: Многу сте поамбициозни отколку што сте спремни да признаете. Вашиот гениј ќе дојде до
израз денес.
ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РИБА
ЉУБОВ: Можно е да имате проблеми во љубовта, бидејќи минатото ќе се попречи меѓу вас и избраната личност.
РАБОТА: Без промени во оваа област од животот, сè ќе оди по утврдениот тек.
ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

Претходна објаваНеделен хороскоп за периодот од 22.05. до 28.05.2023! Што го чека вашиот хороскопски знак оваа недела?
Следна објаваДомашни ишлери со лешник и чоколадо: Рецепт за колачиња кои се топат во уста

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име