Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК 2 МАЈ! Лудилото на денот за Раковите, но...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК 2 МАЈ! Лудилото на денот за Раковите, но затоа Водолијата ја чека љубовно изненадување!

707
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК 2 МАЈ! Лудилото на денот за Раковите, но затоа Водолијата ја чека љубовно изненадување!

На Раковите нема да им биде лесно на ниту едно поле, но на сите хороскопски знаци генерално треба повеќе да внимаваат на своето здравје.
Еве што може да очекува секој хороскопски знак :


ОВЕН
ЉУБОВ: Можно е да ви се допаѓа личност која има врски со странски земји или која е со странско потекло.
РАБОТА: Ќе имате поголем обем на работа и се ќе ви оди малку подобро.
ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото или хормонална нерамнотежа.

БИК
ЉУБОВ: Лесно може да се случи да запознаете некој кој многу ќе ви се допадне.
РАБОТА: Ќе ви помогне некој на висока позиција или влијателна личност.
ЗДРАВЈЕ: Зголемена телесна температура.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе имате можност да комуницирате со личност која ви се допаѓа, но веројатно само индиректно, преку социјалните мрежи.
РАБОТА: Импулсивно трошење ќе доведе до проблеми во финансиската сфера.
ЗДРАВЈЕ: Послабо.

РАК
ЉУБОВ: Ќе треба да решите некои проблеми во врската кои самите сте ги создале, односно скриени.

РАБОТА: Околностите не ви се наклонети, но ова е добар период за подготовка и планирање.
ЗДРАВЈЕ: Нервна напнатост и генерално ќе се чувствувате лошо.

ЛАВ
ЉУБОВ: Во овој период имате премногу можности за љубов, бидејќи сте привлечни за сите. Ќе биде добро за вашето его, но и ќе се чувствувате малку распнати.
РАБОТА: Ќе ја одолговлекувате работата, освен ако не се занимавате со нешто креативно.
ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можно е поради некои околности да се разделите од партнерот или да немате можност да ја
запознаете личноста која ви се допаѓа.
РАБОТА: Кадровски промени на работа.
ЗДРАВЈЕ: Габична инфекција или циститис.


ВАГА
ЉУБОВ: Ќе имате тенденција да фантазирате, а нема многу надеж за вистински напредок во оваа сфера.
РАБОТА: Успех или профит од се што има врска со туризмот и угостителството.
ЗДРАВЈЕ: Можно труење.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Најмногу ќе избрзувате, поради што може да згрешите и евентуално да ги расипете приликите во
љубовниот живот.
РАБОТА: Можни се парични проблеми или грижи.
ЗДРАВЈЕ: Болно грло или проблем со тироидната жлезда.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ќе излегувате, но не за да најдете љубов или да доживеете романса. Ќе вложувате енергија во пријателски
контакти.
РАБОТА: Ќе ве привлекува работа која би ви овозможила да се истакнете и да се изразите.
ЗДРАВЈЕ: Послаб имунитет.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Многу нестабилен период за љубов, бидејќи нема да бидете расположени за сериозна врска.
РАБОТА: Ќе бидете многу брзи и ефикасни, но нема да копате премногу, поради што можете да згрешите.
ЗДРАВЈЕ: Вознемирен стомак и болки.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Некој ќе ве шармира, иако денес не сте расположени за љубов. Вашите реакции ќе ве изненадат.
РАБОТА: Не започнувајте ништо денес, почекајте подобро време за дејствување.
ЗДРАВЈЕ: Подобрување.

РИБИ
ЉУБОВ: Ако сте во врска, ќе имате проблем да ја задржите и ќе мора да скршите многу во себе за да успее.
РАБОТА: Договор или договор за кој мислевте дека е склучен може да пропадне.
ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

Претходна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 1 МАЈ! Бик на работ на раскинување, деловен успех ги следи Близнаците!
Следна објаваГабични инфекции на ноктите: Тешко и долго лекување!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име