Дома Life ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК 11 АПРИЛ! Вагите ќе имаат љубовен карактер, а...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК 11 АПРИЛ! Вагите ќе имаат љубовен карактер, а еден знак чека позитивна промена на работа!

550
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК 11 АПРИЛ! Вагите ќе имаат љубовен карактер, а еден знак чека позитивна промена на работа!

ОВЕН
ЉУБОВ : Можни промени, но ситуацијата сепак ќе биде значително попозитивна и ќе има причини за оптимизам. РАБОТА: Проблеми поврзани со правни прашања и судски спорови. ЗДРАВЈЕ : Психосоматски поплаки.


БИК
ЉУБОВ: Ќе бидете привлечни и допадливи, па ќе добивате многу комплименти. РАБОТА: Ќе наидете на некои пречки или ќе имате проблеми кои ќе ве фрустрираат. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

Неделен хороскоп за 10-16 април: Ова е недела во која Венера носи љубов, убавина и просперитет. За ова особено ќе придонесе тројката со Плутон

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Можеби ќе запознаете некој во друштво на пријатели или ќе почнете да се заљубувате во пријател. РАБОТА: Работа во парови или во тим. Ќе бидете социјално ангажирани. ЗДРАВЈЕ: Габична инфекција.

РАК
ЉУБОВ: Љубовниот живот ќе ви биде многу нестабилен. Можеби ќе ви се допадне некој со кој работите. РАБОТА: Ќе бидете загрижени за деловната ситуација поради намалениот обем на работа. ЗДРАВЈЕ: Послабо.


ЛАВ
ЉУБОВ: Денес дефинитивно нема да влезете во класичен тип на врска, но можно е да имате некаква виртуелна романса. РАБОТА: Доколку вашата работа вклучува патување, ќе имате проблеми. ЗДРАВЈЕ: Аритмија.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе имате потреба да се вратите на старите патеки и да бидете со некој што добро го познавате. РАБОТА: Можно е да има позитивни промени поврзани со работата. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ВАГА
ЉУБОВ: Ова е период во кој ви е лесно да се заљубите. Сите ви се интересни, но затоа можеби нема да постигнете ништо значајно. РАБОТА: Проблем поради неодговорност на колегите. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можно е да ви се допадне некој кој работи во индустријата за убавина или се занимава со уметност. БИЗНИС: Избегнувајте ризик и шпекулации бидејќи тоа ќе биде на ваша штета. ЗДРАВЈЕ: Променливо.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Денот ќе помине без поголеми турбуленции, иако ќе се сомневате во искреноста на партнерот доколку веќе сте во врска. РАБОТА: Можен мал напредок во работата и кариерата воопшто. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Нема да бидете успешни во вербалното изразување на емоциите, но можете да се обидете да ги изразите на некој друг начин. БИЗНИС: Ќе трошите без план, а може и да изгубите пари. ЗДРАВЈЕ: Внимавајте што јадете.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Љубовниот живот ќе ви биде многу збунет и само вие ќе бидете виновни за тоа. Ќе флертувате со повеќе луѓе. РАБОТА: Можеби ќе добиете некоја можност за промена на кариерата. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

РИБИ
ЉУБОВ: Ќе бидете фокусирани на други области, ова не е вашето време за љубов. РАБОТА: Многу е важно да покажете почит кон властите, што ви е тешко во овој период. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

Претходна објаваРецепт за крцкави Грчки бисквити со путер
Следна објаваОва е чај кој ја ублажува анксиозноста и ги подобрува когнитивните способности

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име