Дома Твој Готвач Десерт без шеќер (рецепт)

Десерт без шеќер (рецепт)

540
0

Едноставен десерт со јаболка за кој не ви треба шеќер.

Состојки за 4 лица:

  • чаша просо
  • 3 јаболка
  • Цимет
  • мед по желба

Подготовка:

Во водата (околу500мл) во која сте го додале циметот згответе ги јаболките исечени на помали парчиња.

Извадете ги јаболката и во таа вода сварете го просото, а потоа вратете ги јаболката и додадете го медот.

Истурете во чинии и послужете.

Претходна објаваНега на кожата на рацете за време на пандемија
Следна објаваШвајцарија ја укинува пропусницата за Ковид?

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име