Дома Health Дали страдате од стомачни болки? Направете напивка која може да ви помогне...

Дали страдате од стомачни болки? Направете напивка која може да ви помогне да ги олесни вашите тегоби

440
0

Дали страдате од стомачни болки? Направете напивка која може да ви помогне да ги олесни вашите тегоби

По неколку дена, можете да почувствувате големо олеснување

Доколку почесто ве боли стомакот, особено ако ве мачат насобраните токсини, овој напиток е идеален за вас. Помага за чистење на цревата и се пие по половина чаша дневно седум дена, по што се прави пауза.

Збогувајте се со надуеноста со само 3 состојки

Компоненти:

120 гр семки од тиква
750 ml вода
1/4 лажичка ѓумбир
1/4 лажичка куркума
малку бибер
1 лажица мед

Подготовка:
Наводнете ги семките од тиква и оставете ги во вода преку ноќ. Наутро исцедете ги, па ставете ги во блендер. Потоа додадете вода, куркума, ѓумбир, бибер и мед, па блендирајте додека не добиете хомогена смеса. Процедете ја смесата. Исцедената течност пијте ја седум дена, по половина чаша дневно.

Претходна објаваТРИК СО ИСКУСНИ ДОМАЌИЧКИ Една ситница е доволна за да го „подигне“ тестото за 5 минути
Следна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 27 ФЕВРУАРИ! Скорпиите пред деструктивни потези, Лавовите ги чека одличен работен ден!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име