Дома Life Дали сте слушнале за ПРАВИЛО 80/20? Познатата АКТЕРКА не се откажува од...

Дали сте слушнале за ПРАВИЛО 80/20? Познатата АКТЕРКА не се откажува од него

403
0

Дали сте слушнале за ПРАВИЛО 80/20? Познатата АКТЕРКА не се откажува од него

Камерон Дијаз дури објави книга во која ги опишала своите животни навики.

Книгата го носи симболичното име „Книга за долговечност“, преведена како книга на долговечноста.

Актерката ги истражува и науката и уметноста на стареењето и предлага цврсти чекори за да го живеете вашиот најдобар и најздрав живот како што стареете.

Одржувањето здрава исхрана насочена кон долговечност е приоритет во животот и книгите на ѕвездата. Дијаз следи медитеранска исхрана, консумирајќи протеини, цели зрна, свежи производи и здрави масти.

Една од нејзините омилени јадења е кускусот од кафеав ориз. Останете подалеку од преработена храна, оброци доцна навечер и слатки. Појадокот на славната личност е обично овесна каша или тост од авокадо, таа ужива со вкус на лимон на авокадото.

Станува збор за правилото 80/20 кога станува збор за исхраната. Нејзиниот концепт значи дека 80% од нејзината исхрана се состои од здрави работи. Останатите 20% се чиста забава и уживање, како чизбургери или бурито со грав. Таа ужива во готвењето и го поминува викендот подготвувајќи домашно зготвени јадења за неделата.

НЕ Е ВОДА СО ЛИМОН Еве со кој пијалок треба да го започнете денот – ќе бидете воодушевени од резултатите

„Многу од нас се плашат од идејата за стареење – стареење, помала подвижност, помалку енергија и помалку од самите нас“. Но, јас верувам дека стареењето е благослов и привилегија, и ако ги поставите темелите за здрав живот во вашите помлади години, вашите постари години можат да бидат едни од најдобрите во вашиот живот.

Не се работи за убавината и естетиката на нашето тело. Сакам да се чувствувате млади. Сакам да се чувствувате силни“, објаснила актерката.

Претходна објаваНЕ Е ВОДА СО ЛИМОН Еве со кој пијалок треба да го започнете денот – ќе бидете воодушевени од резултатите
Следна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ЧЕТВРТОК 25 МАЈ! Близнаците расположени за ЉУБОВ, Стрелците добиваат ПАРИ, а еве кој ќе СМЕНИ РАБОТА

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име