Дома Живот Дали сте слушнале за диетата „3 часа“?

Дали сте слушнале за диетата „3 часа“?

226
0

Оваа диета, популарно наречена „3 часа“, се заснова на грижата кога јадете, а не на она што го јадете. Имено, оваа диета се заснова на фактот дека полесно ќе изгубите тежина ако јадете почесто, се разбира во помали количини, и бара да консумирате храна на секои три часа.

Исхраната има три основни правила:

Наутро, мора да појадувате не подоцна од еден час откако ќе станете од кревет.
По првиот оброк, јадете на секои три часа.
Последниот оброк во денот треба да биде три часа пред спиење.
Од храната, се препорачува многу овошје, вегетаријанска храна, со умерен внес на јаглехидрати преку оброци.
Додека сте на оваа диета, пијте осум чаши вода на ден, со две дополнителни чаши вода за секоја шолја кафе. Забранета е брза храна и алкохол.

Диетата трае 28 дена и треба да изгубите по еден килограмнеделно. Ако сакате, можете да ја продолжите диетата.

Претходна објаваПроменете ги вашите соништа и научете да бидете среќни
Следна објаваОткриено како зелениот чај го намалува крвниот притисок…

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име