Дома Психолошки совети Дали сте емотивна личност? Овие седум работи ги прават луѓе кои се...

Дали сте емотивна личност? Овие седум работи ги прават луѓе кои се водени од срцето

414
0

И колку и да биле претпазливи и болни претходните животни искуства поради таквата одлука, тие едноставно не можат да се променат.

Дали сте емотивна личност? Овие седум работи ги прават луѓе кои се водени од срцето.
Која е вашата ѕвезда водилка во животот – срцето или умот? Ако се препознаете во следните седум точки, кормилото на одлуките што ги донесувате во животот ги презема срцето.

 1. Долго патите по раскинувањето
  Кога ќе се заљубите, верувате дека тоа е доживотна врска. Но, кога „другата половина“ ќе ве напушти, не можете да составите мозаик од вашиот живот со месеци. Цело време размислувате колку ви било убаво што сте заедно и се прашувате кога тргнало наопаку без да забележите.
 1. Не чувајте ги вашите тајни

Без разлика колку години имате, лесно можете да им верувате на другите луѓе и можете да ги доверите своите тајни на личност која неодамна сте ја запознале. И покрај тоа што неколку пати сте се „изгореле“, сепак не успевате да се промените во овој сегмент.

 1. Секогаш им давате на луѓето нова шанса

Секој прави грешки. Но, вие сте толку полни со разбирање за другите, што им давате шанса и кога ќе ви играат втор, трет, петти, стоти пат. Верувате дека во секој човек има нешто добро и дека треба да поработите на тоа за да може личноста да стане свесна за својата светла страна.

 1. Вие сте интуитивни

Често ви се случува да „предвидите“ што ќе се случи. Уште како дете имавте чувство дека вашиот „внатрешен глас“ ве советува што треба да правите и се покајавте секогаш кога ќе се оглувивте на пораката што сте ја добиле на тој начин.

 1. Многумина мислат дека сте кралица на драмата

Не знаете да се преправате – кога сте среќни, тоа можете да го видите во очите и однесувањето, кога сте тажни не можете да го скриете. Покажувате емоции без никаква воздржаност, а некои мислат дека сте „кралица на драмата“ или дека сте премногу еуфорични дури и кога немате опиплива причина за тоа.

 1. Вие сте суеверни
  Редовно читате хороскопи, имате свој астролог, кога црна мачка ќе ви го прекрсти патот плукате три пати… Секогаш кога ќе слушнете песна што сте ја слушале со поранешниот партнер, ја гледате како знак дека мисли на вас и дека треба да му се јавиш.
 2. Грижете се повеќе за другите отколку за себе

Секогаш се ставате себеси и вашите потреби на последно место. Поважно ви е пријателот да е среќен, па жртвувате одење на јога и трчање за да го однесете пријателот во кино. Кога вашата колешка треба да ја напушти работата порано, вие се нудите да го преземете нејзиниот дел од работата.

Кога луѓето околу вас се среќни, тогаш сте среќни и вие, но тоа може да биде и на ваша штета. За жал, секогаш се сеќавате на тоа доцна …

Слушајте го своето срце, но сепак застанете пред да донесете важна одлука следниот пат и консултирајте се со вашата причина.

Претходна објаваЗимски ручек
Следна објаваИнтересно истражување: Како ПИВОТО влијае на нашето здравје?

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име